НАБУ завершило розслідування справи про хабар у $6 млн для керівників бюро та САП

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
НАБУ завершило розслідування справи про хабар у $6 млн для керівників бюро та САП

Facebook / Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування кримінального провадження щодо спроби підкупу керівників НАБУ та САП.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

У вівторок трьом підозрюваним відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням справи до суду. У справі фігурують перший заступник управління податкової служби у Києві, екскерівник одного з департаментів фіскальної служби та один із керівників групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським.

Розслідування стосовно організатора злочину — ексміністра Злочевського виділене в окреме провадження у зв’язку з його розшуком.

Про що йдеться?

Увечері 12 червня Національне антикорупційне бюро повідомило, що затримало «праву руку» одного з колишніх чиновників — чоловік пропонував директору НАБУ і керівнику САП хабар у $6 мільйонів за закриття справи.

На брифінгу директор НАБУ Артем Ситник і глава САП Назар Холодницький заявили, що хабар давали за закриття справи проти Миколи Злочевського. Вона стосувалася заволодіння коштами стабілізаційного кредиту НБУ, виданого Реал Банку. Компанія Burisma, президентом якої є Злочевський, заперечує його причетність до хабарів.

За даними слідства, посередником у справі про передачу хабаря в $6 мільйонів головам САП і НАБУ виступав перший заступник начальника управління Державної податкової служби в Києві Микола Ілляшенко. Він намагався передати хабар за закриття однієї зі справ щодо Злочевського. Голова Державної податкової служби Олексій Любченко на час проведення дисциплінарного провадження усунув Ілляшенка від виконання обовʼязків. Вищий антикорупційний суд заарештував Ілляшенка, йому призначили заставу у 84 мільйони гривень.

За юриста компанії Burisma Андрія Кічу, який фігурує у справі про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ, внесли 40,35 млн грн застави.

16 червня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід третій фігурантці справи про передачу $6 млн хабаря керівникам САП і НАБУ — арешт із можливістю внесення застави в розмірі 120 млн грн. 1 липня Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру Миколі Злочевському.