Україна буде блокувати будівництво опріснювальної установки в Криму, до якого окупанти збираються залучити міжнародну компанію.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу «Україна 24».
«Була заява незаконної окупаційної «влади» в Криму щодо залучення великої міжнародної компанії для реалізації технології опріснення води. Ми обовʼязково знайдемо цю компанію та будемо їй заважати реалізувати цей проєкт», — запевнив він.
Зазначимо, раніше самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що будівництво опріснювальної установки на окупованому півострові почнеться 1 січня 2021 року.
«Зараз триває проєктування, колеги на «низькому старті» стоять. З 1 січня почнуть практичні роботи. Опріснення — це єдиний вихід. Ми вивчали всі архіви і матеріали, за всіма дослідженнями, які виходили в ХІХ—ХХ столітті. Я можу сказати, що за понад 200 років ніхто ефективних рішень не знайшов», — розповів він.
За словами Аксьонова, будівництво установки триватиме близько 15 місяців.
- Водночас президент РФ Володимир Путін вважає, що опріснення морської води може виявитися надто дорогим. Тому цей метод у Криму широко використовувати не будуть. На його переконання, прісну воду можна здобути з-під Азовського моря.
- У березні 2014 року Україна припинила постачати дніпровську воду на Кримський півострів. У вересні 2015 року активісти організували товарну блокаду Криму, а в кінці того ж року домоглися повного припинення поставок електроенергії на тимчасово окупований півострів. До анексії Україна давала з Дніпра у Крим до 85% прісної води. Україна заявила, що не буде відновлювати подачу води до деокупації Криму.
- У вересні у Криму через пересихання водоймищ запровадили третій етап (найжорсткіший) обмежень подачі води. Згодом російські військові перекрили греблею річку, щоб качати воду в Сімферополь. У кінці місяця без води залишилися майже 30 сіл, а в Сімферополі почалися перебої.
- Окупаційна влада Криму буде примусово викуповувати у людей колодязі та свердловини через брак води на півострові. У Москві виділили понад $64 мільйони на створення нових об’єктів водопостачання у Криму.
- У кінці листопада в Євпаторії гарячу воду відключили до кінця року. В Ялті обмежили подачу води до погодинного режиму — водосховища обміліли до історичного мінімуму.