Велика Британія може стати першою західною країною, де сертифікували вакцину від коронавірусу — регулятори збираються схвалити розробку компаній Pfizer та BioNTech вже у найближчі дні. Поставки багатонадійної мРНК-вакцини планують розпочати через кілька годин після сертифікації.
Про це повідомляє Financial Times.
Препарат мало схвалити Європейське медичне агентство, оскільки до 31 грудня Британія має підкорятися спільним правилам Євросоюзу.
Проте, Агентство з регулювання лікарських засобів країни має право надавати тимчасовий дозвіл з огляду на екстрені обставини. У такий самий спосіб планують сертифікувати й перспективну вакцину від AstraZeneca.
Раніше вакцину від коронавірусу сертифікували в Росії — у серпні федеральний уряд дав дозвіл пустити в обіг власну розробку «Спутник V», проте цьому не передувало широкомасштабне й прозоре дослідження.
Екстрене схвалення вакцини у США відбудеться не раніше 8 грудня. Pfizer надали також всі необхідні документи регуляторам з Канади, Японії та Австралії, яким доведеться приймати складне рішення з огляду на два фактори — гарантію безпеки препарату й наближення кінця пандемії.
Поставки вакцини стануть серйозним логістичним викликом — дози необхідно транспортувати за температури -70 градусів, а зберігати в лікарні не більше п’яти днів. Першими на черзі будуть мешканці будинків престарілих та їхній персонал, за ними — старші за 80 років і медпрацівники.
Наразі в країні зафіксовано понад 1,6 млн випадків зараження, 58 тис. хворих померли від ускладнень. Британія займає сьоме місце у списку країн за поширенням коронавірусу.
- Вакцина від коронавірусу американської фармацевтичної корпорації Pfizer і німецької компанії BioNTech запобігає зараженню на 90%. Після цієї новини акції компанії злетіли на 14%, а фондові ринки в усьому світі помітно пожвавились в очікуванні близького завершення коронакризи.
- Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5%. Вона може зберігатися у звичайному домашньому або медичному холодильнику до 30 днів, зберігаючи всі свої властивості.
- Україна отримає 8 мільйонів безкоштовних доз вакцини у рамках глобального механізму COVAX. Ця програма передбачає подвійне введення дози, тому зробити щеплення зможуть чотирьом мільйонам людей.
- Країни, що розвиваються, ставлять на вакцину від коронавірусу AstraZeneca. Вона коштуватиме в кілька разів дешевше за мРНК-вакцини Pfizer і Moderna, і її простіше транспортувати.
- Поширення вакцин від коронавірусу не скасує необхідності носити маски. Обмеження можуть знадобитися щонайменше протягом року.