Конституційний суд України вважає, що Національне агентство з питань запобігання корупції порушує законодавство, оскільки самоусувається від роботи. В свою чергу НАЗК заявляє, що не може реалізувати низку антикорупційних процедур через рішення КСУ, який скасував закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.
Про це повідомляє КСУ.
Внаслідок постанови Суду, до якої згодом додалося скасування моніторингу способу життя чиновників, НАЗК закрили доступ до електронних декларацій чиновників та припинили їхню перевірку. Сьогодні Агентство повідомило, що також не може перевіряти джерела фінансування партій, оскільки таку процедуру унеможливлює рішення КСУ.
Суд, у свою чергу, заявив, що невиконання НАЗК своїх повноважень «порушує законодавство у сфері боротьби з корупцією», і установа фактично «самоусувається» від роботи. Інформацію про неможливість виконання повноважень КСУ вважає «прикриттям».
«Системно прикриваючись рішенням Конституційного суду України, Національне агентство з питань запобігання корупції щоденно порушує законодавство у сфері боротьби з корупцією та самоусувається від виконання повноважень», — йдеться в повідомленні Суду.
КСУ порадив НАЗК подати клопотання, за яким установі розтлумачать, як правильно застосовувати низку рішень про скасування антикорупційного законодавства.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна й моніторинг способу життя чиновників. Це вже врятувало від відповідальності мера Одеси Геннадія Труханова, якого звинувачували у недекларуванні майна на 16 млн гривень, і колишнього голову Запорізької ОДА Костянтина Бриля.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати таким, що не має юридичних наслідків. Голова Конституційного суду заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення електронного декларування.
- Крім того, 3 листопада 47 народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Голос» і «Довіра» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується підвищити кворум Конституційного суду до 17 суддів.
- У Конституційному суді вважають, що влада намагається змусити суд працювати у власних інтересах. Пізніше стало відомо, що в Конституційному суді стався спалах коронавірусу — хворі кілька суддів та десятки співробітників.