В Азербайджан 6 жовтня на переговори з президентом країни прилетів глава Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу. Він заявив, що Туреччина всіляко підтримує Азербайджан у війні за Нагірний Карабах — і на полі бою, і на дипломатичному фронті. Про це повідомляє російська служба BBC з посиланням на азербайджанське агентство.
«За Азербайджаном — моральна правда і міжнародне право, ми всюди в світі підтримуємо цю боротьбу за праве діло, ми — з Азербайджаном в його боротьбі на полі бою і за столом переговорів», — заявив Чавушоглу.
Глава МЗС знову відкинув заклики інших держав до припинення вогню і переговорів. Він заявив, що переговори про врегулювання в Карабаху тривали 30 років без будь-яких результатів. При цьому Чавушоглу закликав інші країни підтримати Азербайджан.
6 жовтня Міністерство оборони Азербайджану повідомило про знищення центрального складу зброї та боєприпасів Вірменії у селі Баллиджа.
«В результаті точного вогню азербайджанської армії був знищений центральний склад зброї і боєприпасів противника в населеному пункті Баллиджа», — цитує повідомлення Міноборони Интерфакс.
Раніше «Новая газета» писала, що турецька сторона вербує сирійських найманців для допомоги Азербайджану у війні.
Раніше МЗС Росії заявило, що в зону бойових дій в район Північного Карабаху перекинули найманців із Лівії і Сирії для участі в азербайджано-вірменському конфлікті. Але не уточнює, яка саме зі сторін конфлікту залучає найманців. При цьому, Москва засуджує допомогу і підтримку Туреччиною азербайджанської сторони, але сама не готова надавати Вірменії військову допомогу.
У Міністерстві закордонних справ Азербайджану, коментуючи заяву Росії про перекидання найманців, стверджували, що «з Близького Сходу їх залучає Єреван».
- В районі Нагірного Карабаху десятий день тривають запеклі бої між військами Азербайджану і Вірменії за підтримки невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.
- 3 жовтня Азербайджан заявив, що взяв під контроль село Мадагізе. 4 жовтня Азербайджан повідомив про взяття 8 сіл.
- Президент Азербайджану заявляв, що припинить військові дії в Нагірному Карабаху тільки, якщо звідти піде Вірменія. 3 жовтня стало відомо, що Азербайджан і Вірменія готові до переговорів щодо Нагірного Карабаху, але за участю посередників — Росії, США та Франції.