У Міністерстві закордонних справ не бачать загрози перегляду Європейським Союзом безвізового режиму з Україною. Київ не отримував такої інформації від представників ЄС на офіційному рівні.
Про це заявила заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова в інтервʼю «Голосу Америки».
«Певні заяви, які можуть лунати, це поки заяви політичних фігур», — зазначила вона.
За її словами, за останні шість років ЄС чимало інвестував як в економіку, так і в систему верховенства права в Україні. А Київ, своєю чергою, завжди прислуховується до думки міжнародних партнерів.
«Наразі є чітке розуміння та домашнє завдання для України на великому євроінтеграційному треку. Це пакет реформ, над яким ми працюємо щодня, включаючи боротьбу з корупцією та діяльність незалежних антикорупційних органів. Майже всі відомства держави залучені до цього треку», — наголосила Джапарова.
Тому сьогодні немає підстав для можливого перегляду безвізу. «Є чітке розуміння як рухатися, а також — що важливо та потрібно робити. І всі ці дії координуються на найвищому рівні», — додала вона.
- 21 серпня глава САП Назар Холодницький звільнився з посади, а вже 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
- На початку вересня посли країн «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів і не чинити тиску при обранні їхніх керівників.
- 17 вересня Верховна Рада затвердила своїх представників у комісії з обрання глави САП попри застереження ЄС. В Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває в комісію сумнівних кандидатів.
- Згодом президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує позицію західних партнерів України щодо процесу обрання керівників САП.