Президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує позицію західних партнерів України щодо процесу обрання керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про це він сказав на брифінгу під час робочої поїздки в Івано-Франківську область.
«Я уважно читав те, що заявили західні партнери, представники тих чи інших посольств в Україні. Вони сказали, що хочуть подивитися, щоб комісія дуже уважно працювала, прозоро працювала і прозоро обирала професійного майбутнього керівника САП. Я повністю поділяю їх думки, повністю їх підтримую. Вважаю, що по-іншому й бути не може», — сказав він
Зеленський також зазначив, що не хоче коментувати заяви окремих українських політиків з тих питань, де у цих людей немає повноважень, і «вони не можуть нам ні надавати безвіз, ні відбирати безвіз». «Я знаю, хто поширює цю інформацію, мені відома ця політична партія, лідером якої є людина, яка вважає досі, що він «монарх» України, «господар» України. Хоча у цієї людини було пʼять років, щоб показати і відбудувати Україну», — сказав він.
- 21 серпня глава САП Назар Холодницький звільнився з посади, а вже 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
- На початку вересня посли країн «Великої сімки» (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія і Японія) закликали Україну зберігати незалежність антикорупційних органів і не чинити тиску при обранні їхніх керівників.
- 17 вересня Верховна Рада затвердила своїх представників у комісії з обрання глави САП попри застереження ЄС. В Європарламенті після цього заявили, що Україна ризикує втратити безвізовий режим з Євросоюзом і півторамільярдний транш допомоги, оскільки уряд просуває в комісію сумнівних кандидатів.