В Алжирі, Греції та Італії через лісові пожежі загинули понад 40 людей. Тисячі місцевих і туристів евакуюються.
Про це пише BBC.
Найбільша кількість загиблих зафіксована в Алжирі, де налічують 34 жертви, серед яких 10 військових, які проводили евакуацію в провінції Беджайя. До гасіння пожеж у країні залучили близько восьми тисяч людей, сотні пожежних машин і кілька літаків.
Міністерство цивільного захисту Греції попередило про «надзвичайну небезпеку» пожеж у шести з 13 регіонів країни. На грецькому острові Евія загинули двоє пілотів, які гасили лісові пожежі, а на острові Родос евакуювали понад 20 тисяч людей. Тисячі людей евакуювали на островах Евія та Корфу.
В Італії знайшли мертвим літнє подружжя в охопленому вогнем будинку відпочинку поблизу Палермо. Ще одна 88-річна жінка загинула у передмісті. Лісова пожежа в регіоні Фоджа на узбережжі Адріатичного моря в Італії змусила евакуювати дві тисячі людей з готелів і кемпінгів. У Калабрії, на схід від Сицилії, 98-річний чоловік помер у своєму будинку через вогонь.
На півночі Італії вирує шторм, який забрав життя двох людей через падіння дерев. Торнадо, град і шквальний вітер зі швидкістю до 110 км/год вирують у Ломбардії та інших північних регіонах.
- В італійському місті Аццано-Дечимо знайшли кульку граду діаметром 19 сантиметрів. Це рекорд для Європи.
- Тим часом у столиці Італії Римі 18 липня зафіксували новий температурний рекорд — +41,8 °С. Міністерство охорони здоровʼя оголосило червоне попередження про погоду для 20 із 27 головних міст Італії.
- У Європі цьогоріч фіксують рекордні температури повітря. У Греції температура сягає +40 °C і більше, тому в найспекотніші години туристам забороняють відвідувати Акрополь.
- Дослідники підрахували, що через сильну спеку в Європі у 2022 році померли понад 60 тисяч людей.
- Всесвітня метеорологічна організація 10 липня повідомила, що початок липня 2023 року став найспекотнішим тижнем за всю історію спостережень на планеті.
- Раніше Служба моніторингу клімату Європейського Союзу Copernicus повідомляла, що останні вісім років були найтеплішими за всю історію спостережень. Через середні температури 2022 рік став пʼятим серед найтепліших років з початку ведення записів у ХІХ столітті. За даними Copernicus, найспекотнішими роками були 2016, 2017, 2019 та 2020.