Більшість держав-членів Ради безпеки ООН не поділяють бажання України виключити росію з цього органу.
Про це розповів віцеканцлер Міністерства закордонних справ Естонії Мярта Волмер.
«Це було б можливим, якби дуже велика кількість держав вважали так само, як Україна, що росія після розпаду Радянського Союзу отримала цей статус поза процедурою і незаконно, і це треба якось переглядати. Але держав, які б вважали, що це можливо і потрібно, насправді немає», — додав він.
За словами дипломата, це питання зараз безперспективне, тож слід зосередитися на тих аспектах міжнародного життя, в яких росія реально може бути ізольована.
«Це виглядає не зовсім реальною річчю і тим, на що зараз варто витрачати багато часу. Якщо справді дійде до того, що це буде винесено на голосування в Радбезі, то росія, очевидно, це заблокує. Це, очевидно, одна з причин, чому більшість держав зараз не вважають, що це буде дуже реалістичний напрям дій», — сказав Волмер.
- Україна ініціювала процес, який спрямований на виключення росії з Ради Безпеки й ООН загалом, адже вона «окупувала» там місце СРСР.
- Росія завжди блокує резолюції щодо агресії проти України, тому українська сторона просить виключити рф з Радбезу ООН. У вересні цього року голова Європейської ради закликав позбавити росію членства, а США підтримали ідею реформувати роботу Радбезу — там пропонують змінити правила застосування права вето, а також склад.