Лідери країн пострадянського «аналога НАТО» 10 січня проведуть онлайн-конференцію. У ній візьме участь Путін

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:

У понеділок, 10 січня, лідери країн Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) проведуть онлайн-саміт у форматі відеоконференції.

Про це повідомили у пресслужбі Кремля.

«На сесії буде обговорено питання «Про ситуацію в Республіці Казахстан та заходи щодо її нормалізації», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що в онлайн-конференції візьме участь президент Росії Володимир Путін.

Нагадаємо, 8 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв поговорив телефоном із президентом Росії Володимиром Путіним. Під час розмови вони домовилися провести онлайн-саміт ОДКБ.

  • У Казахстані 2 січня почалися масштабні протести проти підвищення вартості палива, але вже через день вони переросли у повстання проти провладного режиму. Протестувальники вийшли на вулиці з вимогою відставки всього уряду, включно із фактичним лідером Нурсултаном Назарбаєвим і президентом Касим-Жомартом Токаєвим.
  • 4 січня по всій країні почалися зіткнення із силовиками, спроби захоплення адмінбудівель і мародерство. Президент Казахстану назвав протестувальників «терористами» і запросив на допомогу війська країн ОДКБ. Казахстанські силовики й армія застосували зброю проти мітингарів, а в Алмати 6 січня почалася «зачистка».
  • Прокуратура Казахстану порушила справи про масові заворушення і тероризм, а президент Токаєв наказав відкривати вогонь по протестувальниках без попередження.
  • 9 січня влада Казахстану заявила, що в усіх регіонах країни ситуація стабілізувалася і перебуває під контролем. В Алмати триває «зачистка», але перестрілок і великих зіткнень уже немає. Військам сил ОДКБ доручили взяти під охорону стратегічні обʼєкти. За сім днів протестів затримали 5,8 тисячі людей, зокрема іноземців.