Чилійські опозиційні депутати розпочали процедуру імпічменту президента країни Себастьяна Піньєри через можливі порушення під час продажу гірничодобувної компанії.
Інформація про махінації стала відома після публікації витоку документів Pandora Papers і початку розслідування звинувачень проти президента, пише Reuters.
Так, генпрокурор Хорхе Ебботт відкрив справу щодо продажу гірничодобувної фірми Minera Dominga, чиїм основним акціонером була сімʼя Піньєри.
У документах стверджується, що у 2010 році президент продав свою частку, але всі фінансові операції нібито проводили через офшор на Британських Віргінських Островах.
Відтак його звинувачують у проведенні несумісних з його посадою переговорів.
Відповідно до чилійських законів, питання про імпічмент спочатку обговорює депутатська комісія, яка складається з пʼяти осіб. Якщо вона вирішує дати хід конституційному звинуваченню, його виносять на розгляд Палати депутатів.
Надалі, якщо пропозицію про імпічмент підтримає більшість членів нижньої палати, голосування також має пройти в Сенаті. Там для відставки глави держави конституційне звинувачення повинні підтримати дві третини законодавців, проте в чилійській опозиції без підтримки членів проурядового альянсу немає такої кількості сенаторів.
Для просування процесу імпічменту потрібно 78 голосів у нижній палаті депутатів.
- 3 жовтня 2021 року 650 журналістів з усього світу опублікували 12 мільйонів документів про власників офшорів. Там фігурують близько 35 чинних і колишніх лідерів держав і понад 300 посадовців. Витік документів стався з компаній, що працюють, зокрема, на Британських Віргінських Островах і Кіпрі, у Панамі, Белізі, Сінгапурі, ОАЕ та Швейцарії.
- У розслідуванні фігурують компанії президента Зеленського і бізнесмена Коломойського, від якого «кварталівці» отримали приблизно $40 мільйонів, коли студія «Квартал 95» почала співпрацювати з телеканалом «1+1». Також у розслідуванні є дані про схеми помічника президента Сергія Шефіра, олігарха Ріната Ахметова, колишнього співвласника ПриватБанку Геннадія Боголюбова та інших.
- В Офісі президента заявили, що в документах нічого компрометуючого немає. У Росії не перевірятимуть інформацію про офшори оточення Путіна, тому що «не побачили доказів», а от Чехія перевірить причетність премʼєра Бабіша до офшорів.
- 4 жовтня в НАЗК заявили, що врахують інформацію Pandora Papers при перевірці декларацій Зеленського і голови СБУ Баканова. НАБУ перевірить транзакції ПриватБанку через офшорні компанії.