Вакцини від коронавірусу Pfizer і Moderna викликають запалення серця у молодих чоловіків частіше, ніж очікувалося.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на звіт Центрів США з контролю і профілактики захворювань (CDC).
Як зазначається, розслідування щодо безпечності вакцин почалося після того, як Міністерство охорони здоровʼя Ізраїлю повідомило про можливий звʼязок між вакциною Pfizer і цим захворюванням.
За даними двох систем моніторингу безпеки вакцин, після другої дози Pfizer і Moderna у чоловіків віком від 12 до 24 років діагностували запалення серця, переважну більшість випадків зафіксували протягом тижня після вакцинації.
Зокрема, система звітності про побічні ефекти вакцин США (VAERS) зареєструвала 283 випадки запалення серця у юнаків віком від 16 до 24 років, хоча очікувалося, що таких випадків буде від 10 до 102.
У CDC розповіли, що деяких пацієнтів довелося госпіталізувати через проблеми із серцем, але більшість із них повністю одужали.
Ще одна система моніторингу безпечності вакцини (VSD) показала збільшення частоти серцевих запалень у людей від 16 до 39 років після другого щеплення порівняно з частотою, що спостерігається після першої дози.
У компаніях Moderna та Pfizer заявили, що не встановили причинно-наслідковий звʼязок між цим захворюванням і вакциною.
CDC 18 червня проведе засідання свого Консультативного комітету з практики імунізації для подальшої оцінки доказів та оцінки ризику міокардиту (запалення серцевого мʼяза) після вакцинації мРНК від COVID-19.
- 7 квітня Європейське агентство лікарських засобів (EMA) повідомило, що виявило можливий звʼязок між вакциною AstraZeneca і рідкісними випадками утворення тромбів. Такі самі побічні ефекти виявили у вакцини Johnson & Johnson.
- На думку німецьких вчених, тромбоз унаслідок введення вакцин AstraZeneca та Johnson & Johnson виникає через білки, які не можуть потрапити до клітини, де відбувається імунізація. Професор Франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете Рольф Маршалек вважає, що проблему можна вирішити.
- Результати нових досліджень учених показали, що кожна третя людина, яка інфікована або перенесла коронавірус, страждає на тривалі психічні чи неврологічні розлади.
- Ще влітку 2020 року китайські вчені встановили, що вірус SARS-CoV-2 спричинює тривалі збої в роботі імунітету людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію. Британські вчені виявили звʼязок між COVID-19 і низкою неврологічних і нейрофізіологічних захворювань, серед яких — розлади судинної системи мозку, спинного мозку і центральної нервової системи.