Результати нових досліджень вчених показали, що кожна третя людина, яка інфікована або перенесла коронавірус, страждає тривалими психічними чи неврологічними розладами.
Про це пише CNN з посиланням на результати дослідження психіатрів Оксфордського університету, які були опубліковані в журналі Lancet Psychiatry.
Фахівці вивчили електронні медкарти більш ніж 236 тисяч пацієнтів з COVID-19, в основному зі США, і порівняли покази з даними в картах людей, які перенесли інші інфекції дихальних шляхів, зокрема грип.
Згідно із дослідженням, 34% пацієнтів протягом шести місяців після зараження отримали діагноз неврологічного або психологічного профілю. 17% скаржилися на тривогу, а 14% на поганий настрій або апатію. Неврологічні проблеми були більше виражені у госпіталізованих пацієнтів, але відсоток скарг серед тих, хто лікувався в амбулаторних умовах (на дому), був досить високий.
Фахівці зазначили, що ризик неврологічних захворювань на 44% вище для людей з COVID-19, ніж для тих, хто одужав після грипу.
Учені провели найбільше дослідження такого штибу. Воно допоможе у подальшому вивченні впливу коронавірусу на мозок і нервову систему. Поки у фахівців немає чітких даних про механіку ураження мозку.
Дослідження дає широке уявлення про довгострокові ризики і виклики для загальної системи охорони здоровʼя після пандемії. Через її масштаби вплив на психіку населення планети може бути значним. Цілком ймовірно, що для частини людей наслідки стануть хронічними.
Читайте також:
- Раніше дослідження в США показали, що клітинний імунітет, отриманий після «старих» штамів коронавірусу, стійкий до нових форм COVID-19.
- Ще влітку 2020 року китайські вчені встановили, що вірус SARS-CoV-2 спричинює тривалі збої в роботі імунітету людей, які перехворіли на коронавірусну інфекцію. Британські вчені, в свою чергу, виявили звʼязок між COVID-19 і низкою неврологічних і нейрофізіологічних захворювань, серед яких — розлади судинної системи мозку, спинного мозку і центральної нервової системи.