Марсохід Perseverance став першим космічним апаратом, який записав звуки іншого космічного корабля на іншій планеті.
Про це повідомили в NASA.
Марсохід використав один із двох мікрофонів, щоб послухати, як вертоліт Ingenuity здійснив свій четвертий політ.
«Ми провели тести і симуляції, які показали, що мікрофон ледь вловлює звуки вертольота, оскільки атмосфера Марсу сильно гасить поширення звуку. Зафіксувати звук вертольота на такій відстані — це справжня удача. Цей запис стане золотою жилою для нашого розуміння марсіанської атмосфери», — сказав Девід Мімун, професор планетології у Вищому аерокосмічному інституті (ISAE-SUPAERO) в Тулузі та науковий керівник мікрофона SuperCam Mars.
Учені зробили звук, записаний в моно, більш легким для прослуховування, виділивши звук лопатей вертольота з частотою 84 Гц, зменшивши частоти нижчі ніж 80 Гц і вищі за 90 Гц і збільшивши гучність сигналу. Деякі частоти обрізали, щоб посилити гудіння вертольота, яке стає найбільш гучним, коли вертоліт проходить через поле зору камери.
Марсохід перебував за 80 метрів від місця зльоту і посадки вертольота.
- 18 лютого на Марсі у кратері Джезеро сів ровер Perseverance. Після посадки він зробив кілька фотографій і записав звук. 22 лютого в NASA показали відео посадки Perseverance. Виявилося, що на парашуті ровера було секретне повідомлення, яке розгадали користувачі Reddit.
- 25 лютого Perseverance надіслав на Землю панорамне фото Червоної планети. Пізніше стало відомо, що роботу Perseverance забезпечує застарілий процесор родом з 90-х. Це пояснюється умовами марсіанської атмосфери.
- 18 березня Perseverance надіслав на Землю 16-хвилинний аудіозапис, який зробив під час руху.
- Perseverance зробив фотографію вертольота Ingenuity, який висадив на поверхню планети для випробувань польотів. На фото побачили дивну дугу, що нагадує веселку. Цей феномен став темою жвавих дискусій.
- У квітні марсохід Perseverance уперше видобув кисень з атмосфери Червоної планети.