Один із учасників американської парамілітарної групи Oath Keepers, арештований після штурму Капітолія 6 січня, визнав свою провину та погодився свідчити проти інших підозрюваних. Це перший обвинувачений за участь у заворушеннях у столиці США, який погодився співпрацювати зі слідством, повідомляє The Washington Post.
Джон Раян Шаффер був одним із тисяч прибічників колишнього президента Дональда Трампа, які штурмували будівлю парламенту, щоб зірвати формальне визнання перемоги Джо Байдена. Прокуратура сподівається, що його зізнання спонукатиме інших затриманих до надання нових доказів в обмін на полегшення покарання.
Зазначають, що це зізнання — новий етап у розслідуванні спроби заколоту. Прокуратура США вважає, що десятки людей у натовпі прихильників Трампа діяли узгоджено, щоб штурмувати Капітолій.
53-річний учасник Oath Keepers і музикант з рок-гурту Iced Earth визнав себе винним у двох із шести обвинувачень — перешкоджання діяльності Конгресу та збройне вторгнення на режимну зону Капітолія. Це тяжкі обвинувачення, що можуть тягнути за собою 20 і 10 років ув’язнення відповідно.
Читайте також:
В обмін на визнання провини та співпрацю зі слідством Шаффера звільнили з-під варти до винесення вироку. Враховуючи ситуацію, йому загрожує до чотирьох років ув’язнення.
Чоловіка затримали 18 січня у штаті Індіана, оскільки його обличчя впізнали за фотографіями зі штурму Капітолія. Пізніше місцеве відділення Oath Keepers заявило, що Шаффер не є учасником їхньої групи — його просто запросили рекламувати рух як публічну особу.
Oath Keepers — велика, але слабко організована мережа ополченців, які вербують військовослужбовців, працвників поліції та інших силовиків. Їхня ідеологія базується на конспірології та фейках про те, ніби федеральний уряд США прагне одночасно диктатури та анархії.
ФБР і Міністерство юстиції висунули обвинувачення більш ніж десяти членам цієї організації за змову та планування насильства 6 січня у Вашингтоні. Всього у цій справі заарештовано понад 400 осіб.
Читайте також:
- 6 січня у Вашингтоні відбулися заворушення, що призвели до загибелі п’яти осіб. Згідно зі звітом поліції перед Конгресом США, правоохоронці знали про підготовку до штурму Капітолія заздалегідь, але не змогли забезпечити його захист. Двоє працівників поліції, які стримували прибічників тоді ще чинного президента Дональда Трампа під час штурму, після заворушень у столиці вчинили самогубство.
- Видання The New York Times склало детальну хронологію подій у центрі Вашингтону 6 січня, коли прихильники Дональда Трампа увірвалися до будівлі Конгресу США. Журналісти проаналізували дві години ключових подій — від промови Трампа перед прихильниками і до повного хаосу в будівлі.
- Прокуратура та Міністерство юстиції не судитимуть працівника поліції, причетного до загибелі 35-річної Ешлі Беббіт, яка брала участь у штурмі. У його діях не виявили ознак правопорушення.
- За свідченням прокурорів у справі про штурм Капітолія, заколотники хотіли «захопити та вбити» конгресменів. Деякі учасники заворушень свідчили ФБР, що виконували вказівки Трампа та сподівалися, що в разі арешту він їх помилує.
- ФБР значно збільшило кількість розслідувань та арештів на тлі безладів, до яких були причетні прибічники колишнього президента США Дональда Трампа. За словами директора спецслужби, внутрішній тероризм «метастазує» у країні довгий час.
- Один з учасників штурму Капітолія вирішив «знищити інтернет», щоб «розізлити олігархію», і почав ділитися планами в мережі. ФБР передало йому вибухівку й одразу заарештувало.