Населення країн Європейського Союзу, що становить близько 450 мільйонів людей, до середини червня матиме колективний імунітет завдяки прискоренню темпів щеплення. Ще в березні керівництво блоку називало липень, однак зі збільшенням поставок вакцин від коронавірусу мети хочуть досягти на місяць раніше.
Про це пише The Local.
У понеділок єврокомісар Тьєррі Бретон, який опікується розгортанням вакцинації, зазначив, що наближаються до колективного імунітету завдяки збільшенню поставок, прискоренню розподілення доз і тестувань на коронавірус.
«14 мільйонів доз доставили до ЄС у січні, 28 мільйонів у лютому та 60 мільйонів у березні. У наступному кварталі ми збільшимо поставки до 100 мільйонів у квітні, травні та червні. Потім — 120 мільйонів улітку, і ми досягнемо показника у 200 мільйонів у вересні», — сказав Бретон.
За його словами, у другій половині 2021 року ЄС отримає 800 мільйонів доз.
Видання називає дані єврокомісара «нотою оптимізму» після відновлення локдаунів і обмежень у низці країн блоку. При цьому Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розкритикувала Європу за «неприйнятно повільні» темпи вакцинації, що сприяють продовженню пандемії.
Загалом, за даними ВООЗ, 10% населення країн Європи (разом із Росією) отримали перше щеплення, і лише 4% — повний курс. Бретон захистив зусилля ЄС в розгортанні вакцинації, вказуючи на проблеми з поставками доз від AstraZeneca.
«Якби ми отримали 100% вакцин AstraZeneca, які належать нам за контрактом, сьогодні ЄС міг би бути за вакцинацією на рівні Великої Британії. Я можу підтвердити, що ця прірва повністю пов’язана з невдачею у поставках з боку AstraZeneca», — сказав єврокомісар.
Зокрема, сьогодні в компанії Johnson & Johnson заявили, що постачати 200 мільйонів однодозових вакцин почнуть із 19 квітня.
Читайте також:
- Австрію, Словенію та Чехію виключили з програми Євросоюзу щодо надання додаткових доз вакцин від коронавірусу. Ці країни на чолі з Віднем критикували систему надання вакцин за кількістю населення та погрожували заблокувати закупівлю нових доз — зрештою їх виключили з угоди.
- Європейський комісар Тьєррі Бретон заявив, що ЄС не потребує російської вакцини від коронавірусу «Супутник V». На початку березня уряд Словаччини заявив, що придбав у Росії 2 мільйона доз їхньої вакцини від коронавірусу «Супутник V». Це призвело до політичної кризи та відставки глави уряду.
- Президент Чехії Мілош Земан вирішив звільнити міністра охорони здоров’я за відмову використовувати російську вакцину. У відповідь на це прем’єр-міністр Андрей Бабіш і навіть опозиція розкритикували президента, який перевищує свої повноваження.
- З 15 червня у країнах Європейського Союзу діятимуть санітарні сертифікати, що містять інформацію про щеплення, результати ПЦР-тестів та іншу інформацію для полегшення подорожей під час пандемії коронавірусу.