Криза у Словаччині через закупівлю російської вакцини: президент затвердила нового прем’єр-міністра

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Криза у Словаччині через закупівлю російської вакцини: президент затвердила нового прем’єр-міністра

Twitter / Votofinish

Президент Словаччини Зузана Чапутова призначила новим прем’єр-міністром країни міністра фінансів Едуарда Гегера. Він замінив експрем’єра Ігоря Матовича, який пішов у відставку через закупівлю російської вакцини від коронавірусу «Супутник V».

Про це пише видання Aktuality.

Майже всі міністри колишнього уряду збережуть свої позиції. Зміниться лише міністр праці, однак кандидатури на цю посаду поки немає. Сам Матович обмінявся посадами з Гегером і став міністром фінансів.

Розподіл міністерств залишиться таким же, як і був: партія OĽANO має сім міністерських посад в уряді, Sme rodina матиме три посади, SaS отримає три міністерства, а партія «За людей» — два.

  • На початку березня уряд Словаччини підтвердив, що придбав у Росії 2 мільйона доз їхньої вакцини від коронавірусу «Супутник V». Це викликало суспільне обурення у країні, а дві невеликі партії пригрозили вийти з коаліції через такі домовленості прем’єра.
  • У Словаччині внаслідок політичної кризи, що спалахнула через таємну закупівлю російської вакцини, у відставку відправили міністра охорони здоров’я Марека Крайчі.
  • Партія «Свобода та справедливість» вийшла з парламентської коаліції. Вона вимагала відставки прем’єра Ігоря Матовича через таємну закупку російської вакцини.
  • Раніше Матович жартував, що пообіцяв Росії в обмін на вакцини «Закарпатську Україну». Пізніше він вибачився за свої слова і зазначив, що Словаччина — друг України.
  • 28 березня Матович заявив, що подає у відставку. Прем’єр зазначив, що знімає зустрічні вимоги до партнерів по коаліції, прокоментувавши це словацьким прислів’ям: «Хто до тебе з каменем, ти до нього з хлібом».