У Європейській комісії заявили, що ЄС не потрібна російська вакцина від коронавірусу

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
У Європейській комісії заявили, що ЄС не потрібна російська вакцина від коронавірусу

Matt Allworth / Flickr

Європейський комісар із внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що ЄС не потребує російської вакцини від коронавірусу «Супутник V».

Про це пише Reuters.

«Сьогодні у нас є можливість доставити від 300 до 350 мільйонів доз до кінця червня. Відповідно, до 14 липня [...] у нас є можливість досягти імунітету на всьому континенті», — пояснив він.

А тому, за словами Бретона, ЄС «абсолютно не потрібна» російська вакцина. Однак за потреби у Євросоюзі можуть допомогти Росії у виробництві вакцини.

Виробник «Супутника V» одразу звинуватив єврокомісара в упередженості щодо його препарату.

«Єврокомісар Тьєрі Бретон явно упереджено ставиться до вакцини «Супутник V» лише тому, що вона російська. Він ігнорує, що вона має вищу ефективність та кращі показники безпечності, ніж деякі інші вакцини, затверджені в ЄС», — написав виробник у Twitter.

  • Низка зарубіжних науковців вимагають у розробників вакцини «Супутник V» надати більше даних про дослідження. Також вони просять журнал The Lancet опублікувати первинні дані про вакцину, які не були оприлюднені, що спровокувало скандал у наукових колах. Учені хочуть переконатися у вірогідності даних, але в Росії відмовляють.
  • Медичний журнал The Lancet опублікував підсумки третьої фази випробувань препарату «Супутник V». Вакцина виявилася ефективною на 91,6%, раніше її творці заявляли про 95%.
  • Регулятор лікарських засобів Євросоюзу оголосив, що розгляне російську вакцину від коронавірусу «Супутник V». Це розцінюють як вияв довіри до препарату, який можуть схвалити на території країн блоку після того, як це самостійно зробила Угорщина.