Зеленський вважає, що проти вакцини AstraZeneca триває інформаційна атака: Підстав для обмеження використання препарату не бачу

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Прес-служба Офісу Президента України

Президент України Володимир Зеленський не бачить підстав для обмеження використання препарату AstraZeneca для вакцинації українців від коронавірусу.

Про це він заявив на спільному брифінгу з президентом Литви, його цитати наводить Інтерфакс-Україна.

«На рівні України поки що підстав для того, щоб зменшувати вакцинацію AstraZeneca, я, чесно кажучи, не бачу», — наголосив Зеленський.

Він вважає, що проти вакцини, яку називає найдоступнішою, почалася «інформаційна атака». Але поки не знає, хто конкретно її почав, однак запевнив — Україна продовжить використовувати цей препарат.

Крім того, додав президент, Міністерство охорони здоровʼя не має інформації, яка б могла сприяти обмеженню використання вакцини AstraZeneca.

«Ми вакцинували сьогодні близько 90 тисяч людей. Це факт? Факт. З 90 тисяч людей у ​​нас жодного летального випадку, і це теж факт. Я вважаю, це інформаційна атака на AstraZeneca, або на Covishield, я й сам вакцинувався цією вакциною. І я […] нормально себе почуваю. Тому я вважаю, що це серйозна дуже протидія інформаційна проти цієї вакцини — вона найдоступніша», — підкреслив Зеленський.

  • З 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації препаратом Oxford-AstraZeneca (Covishield). Президент наголошував, що лише після другої дози створюється повний захист від коронавірусу.
  • Разом з тим, багато українців стають «жертвами» заяв політиків і різних теорій змов проти вакцинації, відмовляючись записуватися на щеплення. Препарат Covishield, яким зараз вакцинують українців, ідентичний з препаратом AstraZeneca, у чому запевняє і посол Великої Британії. У Канаді, Австралії та Польщі також заявили, що вакцина від коронавірусу компанії AstraZeneca є безпечною та ефективною, тому там не будуть призупиняти вакцинацію нею.
  • При цьому, низка європейських країн в останні дні висловила стурбованість через повідомлення про важкі побічні ефекти від вакцини і призупинила використання препарату, хоча Європейське агентство з лікарських засобів не виявило звʼязку між погіршенням стану щеплених і, власне, вакциною. А ВООЗ рекомендувала використовувати вакцину всім дорослим старше 18 років. В організації зазначають, що клінічні випробування вказують на ефективність вакцини, в тому числі й для людей у віці від 65 років.