Фракція партії «Слуга народу» заявила, що глава партії «Європейська солідарність», пʼятий президент України Петро Порошенко та пов’язані з ним ЗМІ ускладнюють процес вакцинації через фейки про препарат Covishield.
Про це йдеться у заяві фракції.
«Масштабна дезінформаційна кампанія проти вакцини, яку розпочав Петро Порошенко, та яку ведуть його партійці, за своїм змістом є схожою на російську кампанію з дискредитації західних вакцин. Він намагається дискредитувати владу, збільшити недовіру українців до вакцини, і це найнебезпечніше з усього, що його команда робила останні роки, бо безпосередньо стосується життя мільйонів людей в Україні. [...] Навмисне дискредитуючи вакцину AstraZeneca (Covishield), Порошенко та пов’язані з ним ЗМІ ускладнюють загальноєвропейські зусилля з боротьби з COVID-19 і ставлять під загрозу життя людей», — заявили у «Слузі народу».
Зазначимо, що 1 березня під час погоджувальної ради Порошенко назвав «лайном» препарат Covishield, яким вакцинують українців.
«На мої питання, чому відмовляються вакцинуватися, — прошу вибачення за непарламентський вислів, що прозвучав із вуст лікаря, який перебуває у відчаї, — бо «гівно» привезли. І на сьогодні ніхто не знає, привезли це через корупцію чи профнепридатність», — заявив Порошенко.
Йому відповіла посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс — спростувала, що вакцина від коронавірусу розробки компанії AstraZeneca та препарат Covishield, виготовлений в Індії за її ліцензією — різні препарати.
Нагадаємо, що вакциною Covishield зробив щеплення народний депутат партії Порошенка «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко. Також нею імунізувались президент Володимир Зеленський, глава МОЗ Максим Степанов та Далай-лама.
Зазначимо, що Міністерство охорони здоровʼя тут оприлюднило спростування найпоширеніших фейків про вакцинацію від коронавірусу, зокрема, і про препарат Covishield.
Читайте також:
- У 2021 році світ вакцинується від коронавірусу. Чим відрізняються шість найпопулярніших вакцин — інфографіка
- Данія, Польща та інші країни запроваджують «паспорти вакцинації». Їх підтримують туроператори та авіакомпанії. А Україна чекає, поки Євросоюз, ВООЗ і всі-всі-всі домовляться
- Скільки зберігаються антитіла до коронавірусу? Вони захищають від повторного інфікування? Чи потрібна вакцина? Відповідаємо на головні питання про імунітет до коронавірусу
- Станом на 9 березня в Україні зареєстровано понад 1,4 мільйона випадків коронавірусу, 27 204 людини померли. Із 24 лютого в Україні стартувала кампанія з вакцинації препаратом Oxford-AstraZeneca (Covishield) — до 9 березня зробили 19 118 перших щеплень. 1 березня почав працювати сайт для запису на вакцинацію. Це можна зробити й через додаток «Дія».