Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав неправдивою інформацію про його статки та зв’язки, оприлюднену в фільмі-розслідуванні опозиційного каналу Nexta «Золоте дно».
Про це він заявив під час зимового спортивного свята «Мінська лижня — 2021», повідомляє державне інформаційне агентство БелТА.
«Найстрашніше для мене — зганьбитися перед вами. Я ніколи не зроблю так, як я не говорю. Якщо я сказав, так повинен і зробити. Тому не треба шукати. Вони взялися за цю тему даремно. Це калька з фільму про Путіна. Палаци там, ще щось, і в штани залізли в кінці. Слухайте, ну це взагалі вже непристойно. Притому називають конкретні прізвища, які не мають жодного стосунку, клянусь вам», — сказав він.
Водночас Лукашенко зазначив, що особисто не дивився фільм.
«Я постараюся. Кажуть, дуже великий фільм, довгий. У мене стільки часу немає дивитися. Мені дали просто блоками аналіз. Я теж зробив висновок, що нового тут нічого немає», — наголосив політик.
Також самопроголошений президент запевнив, що в його резиденціях немає розкоші, і зауважив, що палаци державні.
Окрім цього, Лукашенко звинуватив розслідувачів у тому, що вони «збільшують у 10—15 разів ціну і кажуть, що ах, як Лукашенко схильний до золота».
«Терпіти не можу ось цю надмірність, позолоту. І взагалі відкрию вам секрет: жоден президент, я думаю, годинник не купує, якщо не «крутий», — додав він.
Також невизнаний білоруський лідер повідомив, що доручив викласти всі подаровані йому під час різних міжнародних самітів речі в музеї в Палаці Незалежності.
«Я ніколи собі не дозволю вкрасти щось у людей. Тому що я виріс не в злиднях, але в бідності страшній. І я знаю ціну кожному рублю», — резюмував Лукашенко.
- Фільм-розслідування був опублікований 8 березня, наразі його подивилися понад 4,8 млн разів. У ньому розповідається про резиденції, автопарк вартістю декілька мільйонів євро та корупційні схеми Лукашенка.
- З початку серпня 2020 року громадяни Білорусі протестують проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Активні протести тривали з 9 до 11 серпня, коли силовики затримали найбільше людей. Офіційно під час протестів загинули пʼятеро людей. Останній — 31-річний Роман Бондаренко. Крім того, багато людей були побиті й отримали покарання за рішеннями судів.
- 6 листопада країни Євросоюзу ввели санкції проти Лукашенка та його оточення. Згодом до них приєдналася й Україна. МЗС Білорусі у відповідь розширило список санкцій проти Євросоюзу та Канади і погрожувало ввести обмеження проти українських високопосадовців.