«Фонд боротьби з корупцією» російського опозиціонера Олексія Навального опублікував нове розслідування «Палац для Путіна». Згідно з документами, на які посилається ФБК, це найбільший приватний будинок у Росії.
Для цього матеріалу створили окремий сайт.
Палац розташований у Краснодарському краї, місті Геленджик, його площа становить 17 691 квадратний метр, а територія маєтку дорівнює 39 князівствам Монако. Вартість маєтку оцінюють у 100 мільярдів рублів (понад $13,5 мільярда).
На території маєтку є церква, чайний будиночок площею 2 500 квадратних метрів і підземний льодовий палац, а також тунель з виходом до моря. А поруч розташовані виноградники, шато й устрична ферма. Вихід в море поруч з палацом заборонений, над ним — закрита для польотів зона. Велика територія навколо палацу (7 тисяч гектарів), за даними Навального, належить ФСБ.
У Фонді зазначили, що палац побудували так, щоб до нього не можна було підібратися ні землею, ні морем, ні повітрям.
Розслідувачі заявили, що палац будується і утримується коштом двох державних компаній — «Роснефть» і «Транснефть» (обидві очолюють найближчі друзі Путіна Ігор Сечін і Микола Токарєв).
Прессекретар Навального Кіра Ярмиш у Twitter повідомила, що за годину після публікації розслідування його переглянули понад мільйон разів.
Згодом правдивість інформації Фонду підтвердили розслідувачі з видання «Проект». За їх даними, Путін там проводить більшу частину свого часу.
«Коли він відлітає на чорноморське узбережжя (а робить це він дуже часто), то офіційні зустрічі він проводить в сочинській резиденції «Бочаров Ручей», але сам він частіше живе в Геленджику. І саме туди, до свого палацу, він запрошує для неформального спілкування найближчих до нього людей», — зазначив «Проект».
У Кремлі розслідування назвали «старою платівкою».
«Не знайомий з розслідуванням. Однак можу сказати відразу, що платівка ця стара. Багато років тому ми вже пояснювали, що у Путіна немає ніякого палацу в Геленджику», — сказав речник Путіна Дмитро Пєсков.
У Фонді зазначили, що спеціально опублікували це розслідування після повернення Навального, проте опозиційного політика заарештували до 15 лютого. Про арешт просила Федеральна служба виконання покарань, адже політик з 23 вересня не являвся відмічатися — у нього умовний термін у справі «Ів Роше». Сам опозиціонер весь цей час лікувався від отруєння «Новачком» у Берліні.
- 14 грудня 2020 року міжнародні розслідувачі назвали імена працівників ФСБ, які отруїли Навального, а раніше мало не вбили його дружину.
- За кілька годин до оприлюднення результатів розслідування Навальний зателефонував одному з працівників ФСБ Костянтину Кудрявцеву, який може бути причетний до його отруєння. Політик представився помічником секретаря Ради безпеки і колишнього директора ФСБ Миколи Патрушева та спілкувався з ним 45 хвилин. Кудрявцев зізнався у проведенні спецоперації з отруєння.