Дослідження: Вакцина Pfizer/BioNTech успішно працює проти нових штамів коронавірусу

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:
Дослідження: Вакцина Pfizer/BioNTech успішно працює проти нових штамів коронавірусу

QuoteInspector.com

Компанії Pfizer і BioNTech провели дослідження щодо ефективності своєї мРНК-вакцини проти нових штамів коронавірусу та виявили, що мутації впливають на дієвість препарату незначним чином. Результати роботи опубліковані в науковому журналі Nature Medicine.

Варіанти вірусу мають мутації в білках «шипів», що утворюють «корону» та відповідають за проникнення в клітини організму. Поява нових штамів не без причини викликала широке побоювання щодо ефективності вже існуючих вакцин.

Для перевірки науковці взяли сироватку крові в 20 учасників попередніх досліджень, які отримали дві дози вакцини. Дослідження демонструє, що вакцина гарантує захист як від «британського», так і від «південноафриканського» штамів — препарат демонструє незначні відхилення в показниках ефективності.

Однак перевірка мала свої обмеження — науковці лише сконструювали аналоги нових штамів з використанням їхніх головних відмінностей.

Дослідники зазначають, що еволюція нового коронавірусу потребує постійного моніторингу значущості генетичних змін інфекції для ефективності існуючих вакцин. Цей нагляд має готувати науковців до того, що майбутні мутації можуть потребувати доробки вакцин.

Україна отримає близько 200 тис. вакцин Pfizer/BioNTech, якими в першу чергу прищеплюватимуть медиків, зайнятих у лікуванні хворих на коронавіурс — про це заявив президент Володимир Зеленський. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначав, що держпідприємство «Укрвакцина» може зберігати до 30 мільйонів доз мРНК-вакцин, що потребують наднизьких температур.

Щеплення в Україні почнуться після 15 лютого.

  • Вакцина від коронавірусу компаній Pfizer та BioNTech на 90% захищає від зараження через 21 день навіть після введення першої дози. ВООЗ внесла цю вакцину до переліку препаратів, рекомендованих для екстреного використання. Експерти організації підтвердили її дієвість і безпечність.
  • У Сінгапурі співробітнику однієї з медичних установ помилково ввели пʼятиразову дозу вакцини від коронавірусу Pfizer/BioNTech, проте ніяких ускладнень не виникло.
  • Вакцина AstraZeneca виявилась малоефективною проти «південноафриканського» штаму коронавірусу. Щеплення цією вакциною в Південній Африці скасували. Штам 501Y.V2 виявили в Південній Африці у грудні 2020 року. Нова версія вірусу схожа на «британський» штам і поширюється швидше, ніж звичайний варіант. «Африканський» штам виявили вже у понад 10 країнах.
  • Кількість вакцинацій від коронавірусу перевищила кількість хворих на цей вірус за весь час пандемії. Однак більш ніж три чверті цих щеплень сконцентровані лише в 10 країнах, на які припадає близько 60% світового ВВП. У той час як майже у 130 країнах, де проживають 2,5 млрд людей, ще не отримали жодної дози вакцини.