Швейцарія не впоралася зі вчасною вакцинацією населення, попри високий добробут, урядову ефективність і розвинену фармацевтичну промисловість. Наразі країні не вистачає вакцин проти коронавірусу, тоді як сусідній Євросоюз прославився об’ємами закупівель.
Про це пише Bloomberg.
Станом на сьогодні у країні вакцинували всього 3,7% населення, що менше ніж у Сербії — країні, економічні показники якої вдесятеро нижчі за швейцарські. Урядовці запевняють, що поставки вакцин відновляться в березні, а влітку більшість дорослого населення буде прищеплена.
«Урядовий план з вакцинації провалився. Ми не звикли до такої ненадійності», — заявив Марко К’єза, лідер популістської Народної партії, що має більшість місць у нижній палаті парламенту країни.
Громадське невдоволення кволими темпами вакцинації посилилося, коли стало відомо про таємні щеплення членам уряду в той час, як громадяни похилого віку очікують на свої дози. За підрахунками уряду, кожен день затримки з вакцинацією коштує Швейцарії близько $122 мільйони збитків через карантинні обмеження для економіки.
Також Швейцарія не надала коштів на розробку вакцин, хоча у неї найбільші виробники медикаментів у Європі й там розташована штаб-квартира Всесвітньої організації охорони здоров’я. Уряд пояснив це тим, що держава не має правових засад для інвестицій у виробництво вакцин.
Першочерговий план закупівлі вакцин покривав імунізацію лише 75% населення, тоі як для країн Євросоюзу дози розраховані на понад 100% людей. Уряд уклав угоду з виробниками Pfizer і BioNTech, Moderna й AstraZeneca, а цього тижня додатково домовився з CureVac і Novavax.
- За темпами вакцинації населення у світі лідирують Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Сейшели, Велика Британія, Бахрейн, США та Сербія. У США кількість вакцинованих громадян вже перевищила кількість заражених.
- Європейська комісія заборонила експорт вакцин від коронавірусу за межі Євросоюзу без дозволу країн-членів блоку. ВООЗ розкритикувала це рішення, оскільки воно може призвести до продовження пандемії.
- Канцлер Німеччини Ангела Меркель припустила, що в майбутньому доведеться вакцинуватися від коронавірусу щороку. Вона також попередила, що в разі появи нового виду коронавірусу, проти якого не будуть діяти вже розроблені вакцини, доведеться «починати все спочатку».
- Науково-дослідницька медична компанія GlaxoSmithKline і біофармацевтична CureVac об’єднають зусилля, щоб створити низку мРНК-вакцин нового покоління для боротьби як з коронавірусом, так і з іншими респіраторними інфекціями.
- Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що за планом щеплення від коронавірусу почнуть робити з 15 лютого. Україна за COVAX у лютому отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech. Також МОЗ направить запит на додаткову партію. Кабінет міністрів створює онлайн-платформу, на якій можна буде записуватися на вакцинацію.