Науково-дослідницька медична компанія GlaxoSmithKline та біофармацевтична CureVac об’єднають зусилля для створення низки нових мРНК-вакцин нового покоління для боротьби з пандемією коронавірусу. Розробка нових препаратів розпочнеться найближчим часом — орієнтовно вони будуть готові в 2022 році.
Про це повідомляє пресслужба компанії CureVac.
В рамках угоди на суму $180 млн GSK і CureVac будуть досліджувати нові потенційні мРНК-вакцини, здатні вберегти від нових штамів коронавірусу.
Розробки нового покоління мають захистити людей, які ще ніколи не вакцинувалися, і підкріпити послаблений імунітет вже вакцинованих. У перспективі компанії планують дослідити ефективність мРНК-вакцин проти інших респіраторних вірусів.
Зазначається, що співпраця компаній будується довкола потенційної мРНК-вакцини «першого покоління» CVnCoV від CureVac, яка ще перебуває на другому етапі досліджень, і орієнтовно буде готовою цього року — компанії планують випустити 100 мільйонів доз.
Розробники переконані, що готовий препарат можна буде зберігати за температури +2...8 °С, що полегшить логістику. Як повідомляє Bloomberg, німецька фармацевтична компанія Bayer готова випускати потенційну мРНК-розробку CureVac навіть попри відсутність досвіду у виробництві вакцин.
- Європейський Союз уклав угоду на поставку 225 млн доз потенційної мРНК-вакцини першого покоління CVnCoV від компанії CureVac ще в листопаді 2020 року. У січні нового року стало відомо, що ЄС очікує вже 405 млн доз вакцини від CureVac.
- Швеція, Франція та Польща не дозволили прищеплювати літніх людей вакциною від компанії AstraZeneca через те, що її мало тестували на цій віковій категорії.
- Всесвітня організація охорони здоровʼя розкритикувала рішення Європейського Союзу про заборону експорту вироблених у ЄС вакцин від коронавірусу, оскільки такі заходи створюють ризик продовження пандемії.