Три країни ЄС відмовилися вакцинувати літніх людей вакциною AstraZeneca

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Три країни ЄС відмовилися вакцинувати літніх людей вакциною AstraZeneca

Tim Reckmann / Flickr

Швеція, Франція та Польща не дозволили вакцинувати літніх людей препаратом від британсько-шведської компанії AstraZeneca.

Відповідне рішення ухвалили регулятори цих держав, які реєстрували вакцину.

ЄС затвердив вакцину від AstraZeneca і дозволив її використовувати для всіх людей, старших за 18 років. Однак її мало тестували на людях похилого віку.

У зв’язку з цим країни-члени ЄС одна за одною встановлюють вікові обмеження для цієї вакцини — 18—65 років. Людей, старших за 65 років, вакцинуватимуть іншими препаратами. Польща взагалі планує знизити цей поріг до 55 або 60 років.

«Вік має найвищий пріоритет, і це також буде стосуватися AstraZeneca, але цілком можливо, що медичні працівники зможуть використовувати цю вакцину на першому етапі», — зазначив представник Агентства громадської охорони здоровʼя Швеції Серен Андерссон.

  • 23 січня AstraZeneca попередила про проблеми з поставками препарату в Європейський Союз. Чиновники ЄС повідомляли, що поставки скоротять на 60% (до 31 мільйона доз) у першому кварталі цього року. До березня фармацевтична фірма мала поставити близько 80 мільйонів доз у 27 країн ЄС. У Євросоюзу з AstraZeneca угода на 300 мільйонів доз.
  • 28 cічня Європейське агентство лікарських препаратів (EMA) схвалило допуск вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca до застосування у країнах ЄС.