ЄС схвалив вакцину AstraZeneca від коронавірусу

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
ЄС схвалив вакцину AstraZeneca від коронавірусу

Marco Verch Professional Photographer / Flickr

Європейське агентство лікарських препаратів (EMA) схвалило допуск до застосування в країнах ЄС вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Вакцина від AstraZeneca стала третім препаратом, допущеним до використання в ЄС для вакцинації від коронавірусу. До цього в ЄС дозволили використання вакцин німецької фірми BioNTech та американської Pfizer, а також препарату концерну Moderna зі США.

За даними експертів, вакцина AstraZeneca є більш дешевою, ніж від інших двох виробників, та має простіші умови зберігання. Водночас щодо цієї вакцини недостатньо даних щодо її ефективності для людей, старших 65 років. Постійна комісія з вакцинації при німецькому Інституті Роберта Коха уже заявила, що вакцину AstraZeneca варто використовувати тільки серед людей у віці від 18 до 64 років.

  • 23 січня AstraZeneca попередила про проблеми з поставками препарату в Європейський Союз. Чиновники ЄС повідомляли, що поставки скоротять на 60% (до 31 млн доз) у першому кварталі цього року. До березня фармацевтична фірма повинна була поставити близько 80 мільйонів доз у 27 країн ЄС. У Євросоюзу з AstraZeneca угода на 300 млн доз.
  • Напередодні німецькі ЗМІ заявили, що ефективність вакцини від AstraZeneca для літніх людей становить не більше ніж 8%.