Міністерство оборони України запропонувало журналісту Юрію Бутусову, який неодноразово критикував відомство, посаду.
Про це 8 грудня повідомляється на сторінці відомства у Facebook.
«Міністерство оборони пропонує Юрію Бутусову зайняти одну з міністерських позицій у сферах, на яких фокусується його фахова увага. Це можуть бути, наприклад, напрямки озброєння чи логістики», — йдеться в повідомленні.
У міністерстві також наголосили, що Бутусов є «одним із найбезкомпромісніших експертів щодо Міноборони», та запевнили, що критична налаштованість не виключає «співпраці та пошуку точок дотику».
Водночас Бутусов на своїй сторінці у соцмережі розповів, що наразі пише відповідь Міноборони, яку скоро опублікує.
«Буде цікаво», — анонсував він.
У коментарі «Детектору медіа» Бутусов уточнив, за яких умов погодиться на пропозицію міністерства.
«Мене цікавить та посада, яка мені забезпечить доступ до «справи вагнерівців», щоб я зміг переконатися, від кого насправді йшов виток. Якщо ви хочете, щоб я припинив писати про «справу вагнерівців» — дайте мені посаду, яка дозволить цю справу контролювати. Я отримаю доступ до документів, і в мене не буде питань», — пояснив він.
Читайте також:
Також журналіст зазначив, що очікує на пояснення, яку посаду йому може запропонувати Міноборони, і запрошення на зустріч із міністром Андрієм Тараном.
«Якщо пропонуєте іншу посаду, будь ласка, скажіть, яку посаду. Поки незрозуміло. Це виглядає як інформаційна мильна бульбашка. Я сподіваюся, що міністр Таран усвідомлює серйозність своїх позицій в інтернеті. Люди все життя роблять кар’єру, щоб обійняти ті чи інші посади в Міноборони. Не можна бути таким легковажним, треба відповідати за слова. Я тепер серйозно очікую запрошення до міністра, пропозицій конкретних посад», — додав Бутусов.
- 18 серпня журналісти Юрій Бутусов, Яніна Соколова та видання «Українська правда» і «Дзеркало тижня» писали про зрив спецоперації Служби безпеки та військової розвідки із затримання російських найманців з «ПВК Вагнера», яких зрештою затримали в Білорусі та видали Росії. Українські спецслужби начебто готували масштабну операцію з їх затримання, для чого виманили бойовиків у Білорусь. Однак після того як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася. Згодом Соколова опублікувала другу частину записів «вербування» російських бійців з «ПВК Вагнера».
- У зриві операції, за інформацією журналістів, були винні голова Офісу президента Андрій Єрмак і президент Володимир Зеленський, який послухав Єрмака. Інформацію про причетність України згодом спростували в Офісі президента, особисто Андрій Єрмак, Служба зовнішньої розвідки та СБУ.
- Ексголова Офісу президента України Андрій Богдан в інтерв’ю підтвердив існування спецоперації із затримання бійців «ПВК Вагнера». Він також підтвердив зрив операції після телефонного дзвінка з «найближчого оточення» президента Володимира Зеленського.