Посольство Угорщини стверджує, що депутати на Закарпатті співали давню «молитву». У Раді чекають на оцінку СБУ

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

У посольстві Угорщини в Україні заявили, що депутати Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади на Закарпатті співали «національну молитву угорців», яка тільки згодом стала державним гімном Угорщини. А перед «молитвою», стверджують дипломати, обранці співали і державний гімн України.

Про це йдеться у заяві посольства, яке є у розпорядженні Інтерфакс-Україна.

У посольстві кажуть, що запис відео зробив родич політика, який програв на місцевих виборах. Той, наголошують, навмисно не записав гімн України, а лише гімн Угорщини. «Державний гімн України пролунав наприкінці сесії, і лише після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій кілька сотень років і яка згодом стала державним гімном Угорщини», — стверджують дипломати.

У диппредставництві зазначили, що ця «молитва» є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, котрі живуть у будь-якій точці світу. І нагадують, що за українським законодавством гарантується використання національних символів для цих меншин.

«Вже десятиліттями спостерігається та практика, згідно з якою в поселеннях, де живуть угорці, наявні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва», — наголосили в угорському посольстві.

Нардеп «Слуги народу» Ірина Верещук повідомила у коментарі «Радіо Свобода», що 2 грудня профільний комітет Ради планує заслухати представників СБУ по цьому інциденту. «Ми хочемо почути від представників СБУ, яку оцінку саме вони дають цьому факту, тому що політично це [виконання угорського гімну] – неприйнятно. Гімн не є просто піснею. Це не є щось таке, що можна виконувати на засіданнях сесій. Це є державний символ», – наголосила нардепка.

За словами Верещук, представники комітету хочуть зрозуміти, наскільки систематично відбувалися ці речі на Закарпатті та наскільки вони можуть бути пов’язані з російським впливом та російською гібридною війною в Україні. «Ми будемо вимагати притягнути до відповідальності осіб, якщо вони будуть визнані винними в організації такого процесу, в організації виконання такого гімну», – додала Верещук.

На її думку, Угорщина неодноразово застосовувала своє членство у НАТО та ЄС як «інструмент тиску і шантажу» щодо України, що робить і зараз.