Новим міністром закордонних справ Вірменії призначили 51-річного дипломата Ару Айвазяна. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Він був заступником міністра закордонних справ, а також послом Вірменії у Мексиці, Коста-Риці, Кубі, Гондурасі, Гватемалі й Панамі.
Попередній глава МЗС Зограб Мнацаканян звільнився 16 листопада. Тоді премʼєр-міністр країни Нікол Пашинян розкритикував його за суперечливі заяви щодо ключового у Нагірному Карабаху міста Шуша. Пашинян заявляв, що Мнацаканян під час переговорного процесу допускав, що треба здати азербайджанцям Шушу. У Міністерстві закордонних справ ці слова спростували.
Окрім цього, глава уряду наголосив, що «переговорний процес, що сформувався до 2018 року, незворотно вів до здачі територій Нагірного Карабаху військам Азербайджану.
Водночас у Вірменії продовжуються протести проти Пашиняна через те, що він припинив війну за Нагірний Карабах. Активісти вимагають його відставки.
Попри протести, що тривають вже 9 днів, Пашинян представив для країни план після війни. Значна частина його пропозицій присвячена подоланню її наслідків. Серед них — надання соціальних гарантій сімʼям загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів, а також повернення вірменських біженців і відновлення зруйнованої інфраструктури.
На реалізацію планів Пашинян відвів пів року.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії і президенти Азербайджану та Росії підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Азербайджан отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.
- 10 листопада Кремль опублікував повний текст спільної заяви сторін, а до Нагірного Карабаху почали прибувати російські військові з 15-ї окремої мотострілкової бригади з Самари, яка воювала в Сирії, на Донбасі, в Абхазії та захоплювала Крим. За угодою, Агдамський район повернуть Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський район.