Премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян представив план подальшої роботи свого уряду після домовленості про припинення війни в Нагірному Карабаху, що містить 15 пунктів. Про це він повідомив у Facebook.
«Вважаю себе головним відповідальним за ситуацію, що склалася, однак я також є головним відповідальним за встановлення стабільності та безпеки у країні. Тому я представляю план дій, для реалізації якого ініціював зміни у складі уряду», — наголосив він.
Значна частина запропонованих Пашиняном заходів присвячена подоланню наслідків війни в Нагірному Карабаху. Серед них — надання соціальних гарантій сімʼям загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів, а також повернення вірменських біженців і відновлення зруйнованої інфраструктури.
Також Пашинян хоче відновити переговори про статус Нагірного Карабаху у форматі Мінської групи ОБСЄ. Крім того, в його програмі — реформи Збройних сил Вірменії та виборчої системи, а також плани з подолання пандемії коронавірусу і відновлення економіки.
На реалізацію планів Пашинян відвів пів року та пообіцяв у червні відзвітувати про виконання кожного пункту.
Президент країни й опозиція вимагають відставки Пашиняна та його уряду і проведення позачергових парламентських виборів через незгоду з рішенням про закінчення війни, а також через втрату земель у Нагірному Карабаху. Пашинян заявив, що не збирається йти у відставку.
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії та президенти Азербайджану і Росії підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Азербайджан отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.
- 10 листопада Кремль опублікував повний текст спільної заяви сторін, а до Вірменії почали прибувати російські військові з 15-ї окремої мотострілкової бригади з Самари, яка воювала в Сирії, на Донбасі, в Абхазії та захоплювала Крим. За угодою, Агдамський район повертається Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський.
- У Вірменії на тлі цього не вщухають протести. Поліція вже затримала 10 лідерів опозиції та колишнього голову служби нацбезпеки, якого звинувачують у підготовці замаху на премʼєр-міністра.