Генасамблея Великих національних зборів Туреччини погодила пропозицію президента Реджепа Ердогана відправити військових в Азербайджан. Про це повідомляє турецьке держагентство Anadolu.
Резолюцію підтримали правляча партія та опозиційні політсили. Проти виступила лише Демократична партія народів.
Проєкт указу за підписом Ердогана подали до парламенту 16 листопада. У тексті документа вказують, що військових відправлять на прохання Азербайджану в рамках спільного з Росією «центру з моніторингу за режимом припинення вогню» в Нагірному Карабаху. Де саме буде розміщено центр — визначатиме Азербайджан.
«У центрі діятимуть військовослужбовці, а за необхідності цивільні фахівці. Робота центру буде спрямована на забезпечення миру і стабільності на Південному Кавказі у світлі кроків щодо забезпечення територіальної цілісності Азербайджану. […] Відправка військових також відповідає національним інтересам Туреччини», — йдеться в тексті документа.
Чисельність військових і терміни дії центру визначатиме адміністрація президента Туреччини. При цьому держагентство нагадує, що відповідно до законодавства Туреччини термін дії місії визначений одним роком.
Нагадаємо, цьому передувало підписання Туреччиною та Росією меморандуму про створення спільного «моніторингового центру для контролю за припиненням вогню» в Нагірному Карабаху. Росія тоді повідомляла, що спільний центр розмістять на території Азербайджану, він має збирати, узагальнювати та перевіряти інформацію про дотримання перемир’я.
Читайте також:
- У ніч на 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії та президенти Азербайджану і Росії підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Азербайджан отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша.
- 10 листопада Кремль опублікував повний текст спільної заяви сторін, а до Вірменії почали прибувати російські військові з 15-ї окремої мотострілкової бригади з Самари, яка воювала в Сирії, на Донбасі, в Абхазії та захоплювала Крим. За угодою, Агдамський район повертається Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський.
- У Вірменії на тлі цього не вщухають протести. Поліція вже затримала 10 лідерів опозиції та колишнього голову служби нацбезпеки, якого звинувачують у підготовці замаху на премʼєр-міністра. Президент країни закликав премʼєр-міністра Пашиняна разом з урядом піти у відставку та провести позачергові парламентські вибори.