Україна привітала Азербайджан і Вірменію з припиненням бойових дій у Нагірному Карабаху. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.
У відомстві вважають, що наступним кроком має стати відновлення стабільності та життєдіяльності регіону, а також треба продовжити працювати над повним врегулюванням конфлікту.
Зазначимо, що у цій війні Україна підтримувала Азербайджан. «Ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану — так само, як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. І цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним», — пояснював глава МЗС Дмитро Кулеба.
- У ніч проти 10 листопада премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Росії Володимир Путін підписали спільну заяву про припинення війни в Нагірному Карабаху, яка тривала півтора місяця (з 27 вересня). Сторони зазнали втрат — тисячі вбитих серед військових і сотні поранених цивільних при обстрілах міст.
- Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки, включно з містом Шуша. Після припинення війни в Азербайджані почали святкувати перемогу, а у Вірменії тривають протести проти цієї угоди та премʼєра Пашиняна, який її підписав.
- Відповідно до угоди про мир, у регіон Нагірного Карабаху прибули російські військові, яких називають «миротворцями». Це військові 15-ї окремої мотострілецької бригади із Самари, які брали участь у бойових діях на окупованому Донбасі, в анексії Криму та були присутні в регіоні «грузино-абхазького конфлікту».