Зі «слуги народу» Юрченка, якого звинувачують у хабарництві, зняли електронний браслет

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Зі «слуги народу» Юрченка, якого звинувачують у хабарництві, зняли електронний браслет

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Народний депутат партії «Слуга народу» Олександр Юрченко, якого звинувачують у хабарництві, заявив, що з нього зняли електронний браслет. Про це він повідомив у Facebook.

«Сфабрикована проти мене провокація, яка мала на меті лише дискредитувати моє ім’я і унеможливити мою боротьбу проти корупції та за екологічну безпеку, продовжує розвалюватися. Вчора суд виніс рішення про зняття з мене засобу контролю — браслету», — заявив Юрченко.

Речниця Вищого антикорупційного суду Олеся Чемерис у коментарі «Українській правді» розповіла, що 3 листопада слідчий суддя продовжив Юрченку обов’язки, крім носіння електронного засобу контролю.

Чемерис додала, що запобіжний захід нардепу продовжили до 3 січня 2021 року.

  • 15 вересня НАБУ опублікувало відеозаписи за участі нардепа (на той час фракції «Слуга народу») Олександра Юрченка та його «помічника», які вимагали хабар за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. У межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з народним депутатом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника хабар у $13 тисяч за внесення пропозицій до законопроєкту та надалі ще $200 тисяч для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету.
  • 15 вересня ВАКС обрав запобіжний захід «помічникові» Юрченка — Івана Фіщенка взяли під варту на два місяці з альтернативою застави в один мільйон гривень. Сам Фіщенко свою вину не визнає і запевняє, що не був помічником Юрченка.
  • В Офісі президента заявили, що Юрченко вийшов із фракції «Слуга народу».
  • 21 вересня суд арештував Юрченка на 2 місяці з правом внести заставу у понад 3 мільйони гривень. 25 вересня заставу внесли.