Офіс президента: Нардеп Юрченко повідомив про вихід із фракції «Слуга народу». Зеленський корупцію не толерує

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Офіс президента: Нардеп Юрченко повідомив про вихід із фракції «Слуга народу». Зеленський корупцію не толерує

Синиця Олександр / УНІАН

В Офісі президента повідомили, що вважають доречним рішення нардепа Олександра Юрченка після корупційного скандалу вийти із фракції «Слуга народу».

Про це пише пресслужба Офісу президента.

«Як повідомив Офісу президента голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, народний депутат Олександр Юрченко, щодо якого у ЗМІ поширюють повідомлення про причетність до корупційних правопорушень, заявив про свій вихід із фракції правлячої партії. Як частина команди президента України Володимира Зеленського вважаємо таке рішення доречним і сподіваємося, що пан Юрченко повною мірою співпрацюватиме з представниками Національного антикорупційного бюро України та Офісу генерального прокурора, щоб встановити всі об’єктивні обставини», — йдеться у повідомленні.

Там також зазначили, що президент корупцію не толерує, а тому жодних винятків щодо людей, проти яких вестимуть розслідування антикорупційні органи, не буде.

Водночас сам голова фракції Давид Арахамія повідомив, що наразі не має заяви Юрченка про вихід, а лише його усне запевнення, що він її напише.

«У мене немає на руках заяви пана Юрченка — це важливо, але у мене є телефонне підтвердження, що він таку заяву написав і, коли буде можливість, він її передасть», — пояснив він.

Через деякий час заступниця голови фракції Євгенія Кравчук повідомила, що заяву Юрченка вже отримали. Він планує вийти із фракції на період розслідування.

Про що йдеться?

Уранці 13 вересня виключений зі «Слуги народу» нардеп Гео Лерос опублікував у своєму Facebook інформацію про те, що за кілька днів до цього НАБУ впіймали на хабарі помічника Юрченка. Він нібито узяв перші 13 із 200 тисяч доларів, які планувалося заплатити Юрченку за законопроєкт, який був пов’язаний із побутовими відходами. Лерос також написав, що генпрокурор Ірина Венедіктова нібито блокує підписання підозри депутату Юрченку.

Олександр Юрченко був обраний до Ради за мажоритарним округом № 211 (Голосіївський район Києва). Він є головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами комітету Ради з питань енергетики та ЖКГ.

Джерела інших українських ЗМІ також підтвердили інформацію про хабар помічнику Юрченка. Йому начебто оголосили підозру, але не затримували. Виявили цей процес у рамках тривалої спецоперації, під час якої «вели» кількох нардепів цього комітету.

  • 15 вересня генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що не вважає достатніми підстави від НАБУ для оголошення підозри Олександру Юрченку.
  • Національне антикорупційне бюро опублікувало відеозаписи за участі нардепа Олександра Юрченка («Слуга народу) та його помічника, які вимагали хабар за лобіювання змін до законодавства. У межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з народним депутатом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника хабар у $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту та надалі $200 тис. для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету.