САП оголосила підозру помічнику нардепа Юрченка, якого спіймали на хабарі

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру у корупції Івану Фіщенку — помічнику нардепа від «Слуги народу» Олександра Юрченка.

Про це повідомляє САП у своєму Facebook.

«За погодження прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру помічнику народного депутата України, який виступив посередником в отриманні 13 тис. доларів США за внесення пропозицій до законопроєкту, що стосувалися переробки твердих побутових відходів, та в підбурюванні щодо надання 200 тисяч доларів США неправомірної вигоди для підкупу народних депутатів — членів Комітету для підтримки вказаних правок», — йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що його дії кваліфікували як порушення ч. 5 ст. 27 і ч. 4 ст. 368 КК України — пособництво в отриманні неправомірної вигоди, вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Сам же факт отримання хабаря зафіксували у серпні.

У НАБУ повідомили, що наразі Фіщенку обирають запобіжний захід у Вищому антикорупційному суді. Прокурор клопоче про тримання під вартою із альтернативою застави в 5,6 мільйона гривень.

Про що йдеться?

Уранці 13 вересня виключений зі «Слуги народу» нардеп Гео Лерос опублікував у своєму Facebook інформацію про те, що за кілька днів до цього НАБУ спіймали на хабарі помічника Юрченка. Він нібито узяв перші 13 із 200 тисяч доларів, які планувалося заплатити Юрченку за законопроєкт, який був пов’язаний із побутовими відходами. Лерос також написав, що генпрокурор Ірина Венедіктова нібито блокує підписання підозри депутату Юрченку.

Олександр Юрченко був обраний до Ради за мажоритарним округом № 211 (Голосіївський район Києва). Він є головою підкомітету з питань поводження з побутовими відходами Комітету Ради з питань енергетики та ЖКГ.

Джерела інших українських ЗМІ також підтвердили інформацію про хабар помічнику Юрченка. Йому начебто оголосили підозру, але не затримували. Виявили цей процес у рамках тривалої спецоперації, під час якої «вели» кількох нардепів цього комітету.

  • 15 вересня генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що не вважає достатніми підстави від НАБУ для оголошення підозри Олександру Юрченку.
  • Національне антикорупційне бюро опублікувало відеозаписи за участі нардепа Олександра Юрченка («Слуга народу») та його помічника, які вимагали хабар за лобіювання змін до законодавства. У межах операції детектив «під прикриттям» у ролі представника промислової компанії познайомився з народним депутатом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника хабар у $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту та надалі $200 тис. для підкупу народних депутатів — членів профільного комітету.