Президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує перезавантаження Окружного адміністративного суду Києва, до чого закликали українці петицією, яка набрала понад 25 тисяч голосів.
Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» 2 листопада.
«Я дійсно вважаю, що повинно бути перезавантаження ОАСК. Скільки ми говорили з фахівцями, якщо просто зараз, вибачте за слово, «прибрати» чи повністю нівелювати їхню роботу, ми будемо мати проблему з тим, що Вища кваліфікаційна комісія не запущена, вона повинна обирати суддів», — наголосив президент.
За словами Зеленського, у зв’язку з цим насамперед потрібно розібратися з питанням ВККС, а потім вже говорити про Окружний адмінсуд.
Окрім цього, президент повідомив, що при Офісі президента України вже сформована правова комісія.
«Щодо загалом і Конституційного суду, і ОАСК, і загалом роботи суддів, і доброчесності судової гілки влади, вже сформована сьогодні комісія при Офісі президента України, і ми чекаємо від них напрацювань — реальних, серйозних, фундаментальних», — розповів він.
Також Зеленський зазначив, що завдяки цим напрацюванням сподівається за найближчі місяці, «довести до суспільства, що хочемо перезавантажити судову гілку влади».
- НАБУ підозрює суддів Окружного адмінсуду Вовка, Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качуру та Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка і суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
- 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка. У ВРП пояснили, що ухвалили таке рішення, оскільки «немає доказів» про вручення підозри Вовку належним чином — отже, він не набув статусу підозрюваного. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
- У цій справі є ще один фігурант — голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. У його випадку не потрібна спеціальна процедура, як щодо суддів, і тому ще 3 серпня Вищий антикорупційний суд для Холоднюка обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Через два місяці суд також вирішив відсторонити його від посади голови ДСА, а вже 22 жовтня стало відомо, що Холоднюк написав заяву про відставку.
- 22 жовтня Вищий антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід голові ОАСК Павлу Вовку.
- 30 липня журналіст Данило Мокрик подав петицію про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. 28 жовтня вона набрала понад 25 тисяч голосів — необхідну кількість для того, щоб її розглянув Володимир Зеленський.
- Того ж дня Офіс президента відповів на петицію, запевнивши, що Зеленський вже доручив розпочати консультації з Вищою радою правосуддя, згідно з вимогою законодавства.