Офіс президента відреагував на петицію про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Днями петиція набрала 25 тисяч голосів — необхідну кількість для того, щоб її розглянув Володимир Зеленський. Про це йдеться в заяві ОП.
У відомстві наголосили, що згідно із законодавством суди утворюють та ліквідовують законом, проєкт якого до Верховної Ради вносить президент після консультації з Вищою радою правосуддя.
В ОП стверджують, що Зеленський доручив розпочати відповідні консультації з ВРП.
«Вища рада правосуддя є важливим елементом державної судової архітектури та має всі можливості для того, щоб сформулювати свою позицію навколо ситуації з ОАСК», — зазначили в ОП.
Нагадаємо, петицію 30 липня подав журналіст Данило Мокрик. Станом на 28 жовтня її підписали 25 780 осіб. Президента закликали невідкладно подати до Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК, оскільки суд «повністю втратив довіру й авторитет». Причиною петиції стали опубліковані НАБУ в липні 2019 року і в липні 2020-го записи розмов керівництва цього суду, які «свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію та практику неправосудності рішень».
- НАБУ підозрює суддів Окружного адмінсуду Вовка, Аблова, Погрібніченка, Келеберду, Огурцова, Качура та Саніна в корупції та спробах захопити державну владу. 17 липня НАБУ представило запис розмов голови суду Павла Вовка і суддів ОАСК. Того ж дня працівники НАБУ провели обшуки в суді, після чого Вовку та його заступнику Євгену Аблову повідомили про підозру. 21 липня НАБУ оприлюднило нові записи телефонних розмов Вовка.
- 1 вересня Вища рада правосуддя одноголосно залишила на посаді Павла Вовка. У ВРП пояснили, що ухвалили таке рішення, оскільки «немає доказів» про вручення підозри Вовку належним чином — отже, він не набув статусу підозрюваного. Сам Вовк похвалив рішення ВРП і заявив, що іноземні агенти хочуть позбавити Україну суверенітету за допомогою НАБУ.
- У цій справі є ще один фігурант — голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк. У його випадку не потрібна спеціальна процедура, як щодо суддів, і тому ще 3 серпня Вищий антикорупційний суд для Холоднюка обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Через два місяці суд також вирішив відсторонити його від посади голови ДСА, а вже 22 жовтня стало відомо, що Холоднюк написав заяву про відставку.
- 22 жовтня Вищий антикорупційний суд не зміг обрати запобіжний захід голові ОАСК Павлу Вовку.