Заяви Національного агентства із запобігання корупції про те, що влада у країні паралізована, а повноваження антикорупційних органів заблоковані, не відповідають дійсності.
Про це заявив голова Конституційного суду України Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня.
«Розігнана НАЗК ситуація про те, що тепер усе зупинилося і вони не можуть робити перевірок, і державних службовців не призначатимуть, і все пропало з боротьбою — абсолютно ні», — запевнив він.
За словами Тупицького, проблемні питання блоку боротьби з корупцією було виділено в окреме провадження, щодо якого рішення суд ще не ухвалював.
Зі свого боку суддя КСУ Ігор Сліденко наголосив, що суд не зобов’язував Національне агентство із запобігання корупції закривати Єдиний реєстр електронних декларацій.
«Зміни, які вніс Конституційний суд, елементарно лікуються внесенням змін до чинного законодавства. Це три дні законодавчої роботи. Те, що робив пан Новіков [глава НАЗК] з реєстрами, — це вигадки пана Новікова, щоб інспірувати ситуацію. З рішення КС це не виходить», — сказав він.
Читайте також:
Також Сліденко заявив, що керівник НАЗК мав звернутися до КС, «якщо не розумів, що робити».
«Суд дає розʼяснення і написав би пану Новікову, що реєстри закривати не потрібно», — зауважив суддя.
Окремо Сліденко звернув увагу, що у статті 366-1 Кримінального кодексу про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування «невдало прописано формулювання — [його] неможливо було втілити в життя».
Читайте також:
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя».
- Президент Володимир Зеленський згодом запевнив, що ініціює закон, щоб повернути покарання за недостовірне декларування.
- НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. За рішенням суду агентство закрило реєстр декларацій — він перестав працювати 28 жовтня.
- 29 жовтня в НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів, призначення нових чиновників, а також виплати політичним партіям. У МЗС України кажуть, що суд створив проблеми у відносинах з міжнародними партнерами.
- Згодом президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.