У Федеральній антимонопольній службі Росії (ФАС) заявили, що вакцина від коронавірусу російського виробництва буде коштувати максимум 1 тисячу рублів ($12,75) за дозу.
Про це пише ТАСС з посиланням на голову ФАС Ігоря Артемʼєва.
За його словами, тариф ще не встановлено, але він буде точно менше тисячі рублів і в подальшому ціна буде знижуватися. «Ми розуміємо, що тариф може бути досить високим, скажімо, в межах тисячі рублів, до тисячі рублів за одну дозу, так як [вакцини] випускаються відносно невеликими партіями, і для розширення виробництва їм потрібен капітал», — сказав Артемʼєв, пояснюючи фіксацію ціни на доступному рівні.
При цьому він додав, що в інших країнах ціна буде фіксованою і на рівні референтної вартості.
Артемʼєв не уточнив, про яку саме вакцину він говорить. У Росії на даний момент тестують вакцини «Спутник V», яку вже ввели «обраним», «ЕпидВакКорона» і препарат Федерального наукового центру досліджень імені Чумакова.
- У серпні президент Росії Володимир Путін оголосив про реєстрацію вакцини від коронавірусу «Спутник V», попри занепокоєння щодо її безпечності. Вакцину розробив російський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробілогії імені М. Ф. Гамалії. Путін тоді стверджував, що його дочка вже зробила щеплення. Вакцина ще проходить фінальний етап випробувань, а через пів року препарат тестуватимуть на дітях. У вересні вже почали вакцинувати мешканців Москви.
- Учені з кількох країн виявили підозрілі збіги в результатах дослідження російської вакцини від коронавірусу «Спутник V», опублікованих в журналі The Lancet, й у відкритому листі попросили надати оригінальні дані. Керівник дослідження відмовився їм відповідати.
- Низка зарубіжних учених вимагають у розробників вакцини «Спутник V» надати дані про дослідження. Також вони просять журнал The Lancet опублікувати первинні дані (300 сторінок) про вакцину, які не були опубліковані та спровокували скандал у наукових колах. Учені хочуть переконатися в достовірності даних. У Росії відмовляють.
- У кінці серпня Путін домовився із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком про випробування російської вакцини в Білорусі. Клінічні випробування там почалися на тиждень раніше — 29 вересня. Згодом Венесуела отримала першу партію російської вакцини.