Російський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробілогії ім. Гамалії планує розпочати випробування вакцини від коронавірусу власного виробництва на дітях у січні-лютому 2021 року. Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на директора центру Олександра Гінцбурга.
Він наголосив, що раніше інститут не проводив випробувань на дітях. Їх розпочнуть після завершення випробувань на дорослих.
«Ми зараз цей пакет документів почали опрацьовувати, бо ніколи інститут не проводив випробування на дітях. […] Педіатри знають ці особливості, і разом з ними ми зараз пишемо пакет документів, які представимо в Міністерство охорони здоровʼя, щоб на дітях можна було це проводити, але тільки після того, як ми закінчимо всі дослідження на дорослих», — розповів Гінцбург.
У центрі заявили вже про третю фазу випробувань вакцини, яка займе близько п’яти місяців. У ній братимуть участь близько двох тисяч пацієнтів.
Раніше міністр охорони здоровʼя Михайло Мурашко заявив, що влада має намір запустити масову вакцинацію в жовтні. В першу чергу, щеплення робитимуть представникам «особливих груп», зокрема медикам і вчителям.
- Росія має намір першою у світі схвалити вакцину від коронавірусу, незважаючи на занепокоєння щодо її ефективності та безпеки — країна досі не представила жодних наукових даних. Раніше CNN повідомляли, що Росія запланувала схвалення на 10 серпня або раніше. Гендиректор російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), який є інвестором центру Гамалії, Кирило Дмитрієв порівняв розробку вакцини із запуском першого штучного супутника Землі, який СРСР здійснив в 1957 році.
- У США стартує третя фаза випробувань вакцини від коронавірусу, яку розробляє компанія Moderna. У компанії повідомляли, що випробування планується провести майже на 100 дослідних майданчиках країни. Перша доза вакцини була введена учаснику дослідження на ділянці в Савані, штат Джорджія. Очікується, що у дослідженні візьмуть участь близько 30 тисяч дорослих добровольців.
- У світі тільки дві з 17 потенційних вакцин від коронавірусу пройшли випробування, а дієвий препарат зʼявиться не раніше 2021 року.