Євросоюз узгодив санкції проти Білорусі, які збираються ввести проти тих, хто несе відповідальність за фальсифікацію виборів, розгін протестів і побиття людей.
Про це повідомляє Euronews.
«Ми вирішили реалізувати санкції, які погодили в серпні», — заявив глава Євроради Шарль Мішель.
За його словами, до списку потрапили 40 осіб, але самопроголошеного президента Олександра Лукашенка в ньому немає.
Президент Франції Емманюель Макрон під час брифінгу після першого дня саміту ЄС заявив, що Лукашенка немає в санкційному списку, оскільки це означало б відмову від діалогу з Білоруссю.
За словами французького лідера, Євросоюз планує розпочати діалог із Білоруссю через ОБСЄ, а якщо Лукашенко відмовиться від діалогу, щодо нього також можуть ввести санкції.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
- 23 вересня Олександр Лукашенко влаштував власну «інавгурацію» на посаду президента Білорусі. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатися до безстрокової акції непокори.
- Наступного дня очільник британського МЗС Домінік Рааб заявив, що Велика Британія спільно зі США та Канадою готують санкції проти режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через порушення прав людини.
- Раніше Кіпр на засіданні Комітету постійних представників країн ЄС у Брюсселі наклав вето на санкції Євросоюзу проти Білорусі. Представники Кіпру заявили, що не погодяться на запровадження європейських санкцій проти чиновників білоруського режиму, допоки їхні колеги в ЄС не звернуть увагу на конфлікт між Кіпром і Туреччиною, яка проводить бурові роботи в Середземному морі.
- США поки що утрималися від санкцій проти Білорусі.