Економічний Форум регіонів України та Білорусі, який був запланований у білоруському місті Гродно в жовтні, перенесли на 2021 рік. Візит українського президента Володимира Зеленського, який мав відбутися в рамках цього заходу, відповідно було скасовано.
Про це заявив посол Білорусі в Україні Ігор Сокол, цитує інтерв’ю дипломата газеті «Україна Бізнес Ревю» пресслужба посольства.
«Буквально днями українська сторона звернулася до нас із ініціативою перенести Форум на 2021 рік. Фактично перекреслена спільна підготовча робота. Постраждають насамперед економіки наших країн, міжрегіональні звʼязки і між простими людьми», — повідомив він.
Також Сокол розповів, що країни провели «колосальну підготовчу роботу»: сформували білоруський та український оргкомітети з підготовки Форуму, до програми увійшли 17 паралельних локацій, зокрема, виставка великогабаритної техніки і промислових зразків, виставка-ярмарок продукції українських і білоруських підприємств і виробів декоративно-прикладного мистецтва.
До того ж готувалися низка засідань та конференцій в галузі науки і технологій.
«У липні ми направили запрошення від імені білоруського уряду всім керівникам українських регіонів. Станом на серпень були отримані підтвердження участі від половини областей України. Опрацьовувався офіційний візит Володимира Зеленського до Білорусі... Якщо керівництво України поставило відносини «на паузу», отже, продовжимо спілкуватися з областями, містами, сільськими радами, бізнесом. Ми до цього готові», — додав посол.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
- 23 вересня Олександр Лукашенко влаштував власну інавгурацію на посаду президента Білорусі. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатися до безстрокової акції непокори.
- Німеччина, Литва, Естонія та Словаччина відмовилися визнавати легітимність влади Лукашенка. Згодом до них приєдналися Польща, Данія та Чехія, які теж не вважають Лукашенка законним главою держави.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що проведена Лукашенком «інавгурація» не означає його визнання легітимним президентом Білорусі.