Президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності діалогу влади Білорусі з народом. Про це він сказав на спільному брифінгу з президентом Словаччини Зузаною Чапутовою.
Зеленський наголосив, що Україна солідарна з країнами Європейського Союзу щодо подій у Білорусі, і нагадав про події під час Революції гідності.
«Ми знаємо, що таке кровопролиття. Ми ховали українців, яких вбивали на Майдані. Ми бачили, як горіли люди і будівлі. Те, що ми сьогодні бачимо: якщо влада не зупинить ті дії, особливо дії правоохоронців, направлені проти свого народу, вони отримають дуже потужну відповідь від народу. Якщо влада не знайде можливість діалогу зі своїми рідними людьми, цієї влади не буде», — наголосив президент.
- У Білорусі з 9 серпня тривають протести проти переобрання президентом Олександра Лукашенка. Правоохоронці вбили кількох протестувальників, побили сотні і затримали тисячі людей. Білоруси вимагають перевиборів, звільнення всіх політичних вʼязнів, покарання для силовиків і, найголовніше, відставки Лукашенка.
- 23 вересня Олександр Лукашенко влаштував власну інавгурацію на посаду президента Білорусі. На церемонії він заявив, що вступає на посаду «з особливим почуттям гордості за білорусів». Після «інавгурації» опозиція закликала білорусів приєднатися до безстрокової акції непокори.
- Німеччина, Литва, Естонія та Словаччина відмовилися визнавати легітимність влади Лукашенка. Згодом до них приєдналися Польща, Данія та Чехія, які теж не вважають Лукашенка законним главою держави.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що проведена Лукашенком «інавгурація» не означає його визнання легітимним президентом Білорусі.