Кравчук: Бойовики і Росія будуть блокувати ТКГ, поки Рада не дозволить місцеві вибори на Донбасі

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук заявив, що бойовики «Л/ДНР» і Росія будуть блокувати всю роботу ТКГ, поки Верховна Рада не змінить свою постанову про місцеві вибори.

Про це повідомляє «Суспільне» .

«Сьогодні вже очевидно, на всіх зустрічах Тристоронньої контактної групи, всі питання, які обговорюються упираються в одне: Росія і ОРДЛО заявляють офіційно, що поки не буде змінена постанова Верховної Ради, то всі питання будуть заблоковані», — сказав Кравчук.

Він додав, що для України «поле для маневрів істотно звузилося», але українська сторона повинна шукати варіанти. При цьому Кравчук не знає, чи буде Рада робити кроки в цьому напрямі.

  • 15 липня Верховна Рада ухвалила постанову, якою призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. У ній містився пункт про те, що умовою проведення виборів на окупованому Донбасі є відновлення контролю над ділянкою кордону з Росією, виведення всіх незаконних збройних формувань і техніки, відновлення в регіоні конституційного ладу та правопорядку відповідно до законів України.
  • Після зустрічі радників «нормандської четвірки» 11 вересня представник Росії Дмитро Козак заявив, що під час переговорів Україна погодилася змінити умови проведення місцевих виборів. За словами Козака, ухвалення 15 липня українським парламентом постанови про призначення місцевих виборів погіршило ситуацію з урегулюванням конфлікту на Донбасі, адже зазначені в постанові умови проведення місцевих виборів суперечать Мінським домовленостям.
  • Разом з тим глава Офісу президента Андрій Єрмак зазначив, що українська сторона на зустрічі радників глав держав «нормандської четвірки» не брала на себе жодних зобовʼязань щодо перегляду постанови Верховної Ради про місцеві вибори. У «Слузі народу» згодом заявили, що допускають перегляд постанови.
  • Під час переговорів Тристоронньої контактної групи 16 вересня між головою української делегації Леонідом Кравчуком і його російським колегою Борисом Гризловим стався конфлікт через статус окупованих територій Донецької і Луганської областей. Кравчук заявив, що змусив Гризлова визнати ОРДЛО територією України.
  • 17 вересня «Слуга народу» скасувала засідання з приводу постанови про місцеві вибори. Нову дату засідання не призначили.
  • Представники Донецької та Луганської областей в ТКГ розповіли, що бойовики на засіданні поставили ультиматум. Вони вимагають нову постанову про місцеві вибори, інакше вони відмовляться від обміну утримуваними особами.