Місія ООН з прав людини у звʼязку з подіями у відділенні поліції Кагарлика розкритикувала деякі українські ЗМІ, які публікували дані потерпілої жінки — імʼя, місце проживання, фотографії.
Про це йдеться у заяві місії в Facebook.
«Ми наголошуємо, що висвітлюючи випадки сексуального насильства, всі зацікавлені сторони, включаючи ЗМІ, повинні ставити інтереси жертви на перший план. Це означає запобігати повторній травматизації та стигматизації жертви, уникати відтворення ґендерних стереотипів, таких як звинувачення жертви, та публічно поширювати особисті дані особи лише з її інформованої згоди», — сказано в заяві.
У місії зазначили, що до жертви потрібно ставитися з повагою до її гідності та не покладати на неї «додатковий тягар».
«Безтактний підхід до таких випадків впливає на благополуччя жертв та їхніх сімей, і може мати негативний вплив, стримуючи жертв від повідомлення про таке насильство у майбутньому», — пояснили в місії.
- 25 травня слідчі Державного бюро розслідувань затримали двох поліцейських — оперуповноваженого та начальника одного із секторів Кагарлицького відділення поліції (Сергія Сулиму і Миколу Кузіва) за фактом зґвалтування жінки і побиття чоловіка.
- У Нацполіції заявляли, що підозрюваних звільнили зі служби, а відділення поліції — розформували. Начальник поліції Київської області назвав підозрюваних «виродками» і обіцяв звільнити керівників.
- Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розкрив особи підозрюваних і показав їх у камері СІЗО. 26 травня їм повідомили про підозру, а новий в. о. начальника Кагарлицького відділку розповів, що відділок продовжує працювати і всі його правоохоронці несуть службу в звичайному режимі.
- 26 травня суд взяв під варту Сулиму і Кузіва на два місяці без права внесення застави. Вони свою провину не визнають.
- 29 травня Місія ООН з прав людини звернулася до Верховної Ради, Нацполіції, Держбюро розслідувань та Офісу генпрокурора.