Місія ООН з прав людини у звʼязку з подіями у відділенні поліції Кагарлика звернулася до Верховної Ради, Нацполіції, Держбюро розслідувань та Офісу генпрокурора.
У своїй заяві місія заявляє, що «глибоко стурбована повідомленнями про сексуальне насильство і тортури жінки та чоловіка у відділку поліції».
У зверненні спецдоповідач ООН Нільс Мельцер закликав правоохоронців і парламент вжити рішучих та екстрених заходів щодо зміни «культури поліції, яка, очевидно, все ще вважає жорстоке поводження прийнятним».
«Ми закликаємо Державне бюро розслідувань і Офіс генерального прокурора провести ефективне, швидке, ретельне і неупереджене розслідування всіх імовірних злочинів з боку поліції, включно з нещодавнім інцидентом у Кагарлику. Ми також закликаємо Національну поліцію вжити необхідних заходів для запобігання новим випадкам катувань і жорстокого поводження в її лавах», — йдеться у зверненні.
Верховну Раду місія просить привести ст. 127 КК України (катування) у повну відповідність до ст. 1 Конвенції проти катувань, щоб закрити потенційні лазівки для безкарності.
- 25 травня слідчі Державного бюро розслідувань затримали двох поліцейських — оперуповноваженого та начальника одного із секторів Кагарлицького відділення поліції (Сергія Сулиму і Миколу Кузіва) за фактом зґвалтування жінки і побиття чоловіка.
- У Нацполіції заявляли, що підозрюваних звільнили зі служби, а відділення поліції — розформували. Начальник поліції Київської області назвав підозрюваних «виродками» і обіцяв звільнити керівників.
- Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розкрив особи підозрюваних і показав їх у камері СІЗО. 26 травня їм повідомили про підозру, а новий в. о. начальника Кагарлицького відділку розповів, що відділок продовжує працювати і всі його правоохоронці несуть службу в звичайному режимі.
- 26 травня суд взяв під варту Сулиму і Кузіва на два місяці без права внесення застави. Вони свою провину не визнають.