IT-коаліція з кіберзахисту України провела перше засідання й визначилася з пріоритетними закупівлями

Автор:
Олександра Амру
Дата:

Керівна група ІТ-коаліції провела своє перше засідання і визначила наступні кроки й пріоритетні закупівлі.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

У засіданні взяли участь Естонія та Люксембург як країни — лідери ініціативи. Також були присутні представники Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США та Японії. Представники НАТО та ЄС теж долучилися.

«Останній саміт НАТО у Вільнюсі дав чіткий сигнал, що майбутнє України — в Альянсі. Очолити ІТ-коаліцію та підтримувати Збройні сили України, щоб вони досягли відповідності стандартам НАТО — один зі способів, як Естонія може допомогти Україні на її шляху до вступу в Альянс», — заявила заступниця міністра оборони Естонії з планування політики Туулі Дунетон.

Метою засідання Керівної групи було визначити пріоритети ІТ-коаліції, її подальші кроки і загалом те, як коаліція може підтримати українські Збройні сили та Міноборони, зазначила Дунетон.

Естонія, Люксембург, Данія, Латвія, Литва та Нідерланди на засіданні також підтвердили свої внески в коаліцію на загальну суму понад €30 мільйонів. Країни запевнили, що продовжуватимуть співпрацювати в напрямку цифрової трансформації України.

«Наш досвід застосування інновацій на полі бою є унікальним, і ми вважаємо, що ІТ-коаліція може стати майданчиком для взаємодії з партнерами в розвитку та випробуванні технологій», — заявила заступниця міністра оборони з питань цифрової трансформації Катерина Черногоренко.

Міністр оборони Люксембургу Юріко Бакес закликав країни приєднуватися до IT-коаліції.

«Зусилля ІТ-коаліції дуже важливі для ЗСУ. Захищена й ефективна військова інформаційно-комунікаційна інфраструктура є основою для своєчасного ухвалення рішень і, отже, необхідною умовою успішних операцій», — сказав Бакес.

  • IТ-коаліція — це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») під керівництвом Естонії та Люксембургу, які раніше вже зробили свої внески (€500 тисяч внесла Естонія і €10 мільйонів — Люксембург). Литва й Латвія також передали Україні допомогу у вигляді ліцензій та обладнання.
  • Метою IT-коаліції є підтримка українських Міноборони та Збройних сил у галузі ІТ, зв’язку та кібербезпеки. Учасниками ініціативи є Бельгія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Японія і власне Україна. До коаліції 27 січня приєдналися ще Нідерланди та зробили свій перший внесок у €10 мільйонів.
  • Із січня в Парижі почала роботу Коаліція артилерії з посилення української армії. Протягом 2024 року Франція планує виготовити для України 78 САУ Caesar (фінансують це частинами Франція, Україна та союзники).
  • Також минулого місяця Україна й Латвія заснували Коаліцію дронів і РЕБ. До неї вже приєдналися Швеція і Велика Британія.
  • У листопаді 2023 року на «Рамштайні» створили Коаліцію розвитку ППО — її лідерами стали Німеччина й Франція. До коаліції увійшли 20 країн.
  • Також є Коаліція винищувачів, Танкова коаліція, Коаліція з посилення безпеки Чорного моря, а ще Коаліція можливостей для довготривалого захисту України й стримування російської агресії протягом десятиліть.