У звіті ООН про становище жінок в Афганістані йдеться, що представники «Талібану» відправляють тих, хто зазнав жорстокого поводження, у вʼязницю «для захисту». Це відбувається подібно до того, як вʼязниці використовували для розміщення наркозалежних і безхатьків у Кабулі.
В ООН вважають цю практику шкідливою для психічного та фізичного здоровʼя постраждалих.
В Афганістані ліквідували всі державні прихистки для жінок, оскільки таліби не бачать у них потреби. Коли «Талібан» прийшов до влади у 2021 році, у країні було 23 державних центри або притулки для захисту жінок. Зараз їх немає.
Представники «Талібану» кажуть, що жінки мають бути зі своїми чоловіками або членами сімʼї чоловічої статі, а не в прихистках. Один з них назвав такі центри «західною концепцією».
Чиновники сказали, що проситимуть чоловіків у родинах взяти на себе «зобовʼязання» не шкодити жінці, яка вже зазнала насильства.
Водночас жінок, які не мають чоловіка або родича чоловічої статі, відправляють у вʼязницю «для їхнього захисту».
- Після захоплення влади у серпні 2021 року таліби почали поступово утискати жінок в їхніх правах. Так «Талібан» заборонив жінкам навчатися в університетах, наказав приватним університетам не допускати їх до вступних іспитів, заборонив жінкам працювати в неурядових організаціях, займатися спортом, відвідувати парки розваг і їздити в автомобілі без хіджаба. У країні також закрили салони краси для жінок та заборонили жінкам відвідувати національний парк Банд-е-Амір.
- В ООН вважають, що «Талібан» запровадив найрепресивніший у світі режим для жінок.