NASA: Літо 2023 року стало найспекотнішим за всю історію спостережень

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Учені з Інституту космічних досліджень імені Годдарда NASA в Нью-Йорку зʼясували, що цьогорічне літо було найспекотнішим на Землі з початку світових записів у 1880 році.

Про це пише пресслужба NASA.

Червень, липень і серпень разом були на 0,23 °C теплішими, ніж будь-яке інше літо в записах NASA, і на 1,2 °C спекотнішими за середню температуру літніх місяців між 1951 і 1980 роками.

Ця діаграма показує аномалії метеорологічної літньої температури щороку з 1880 року. Рекодна спека літа 2023 року продовжує довгострокову тенденцію до глобального потепління.

NASA's Earth Observatory / Lauren Dauphin

Цей новий рекорд посилив лісові пожежі в Канаді та на Гаваях, призвів до хвиль спеки в Південній Америці, Японії, Європі та США і, ймовірно, сприяв сильним дощам в Італії, Греції та Центральній Європі.

Рекордне літо 2023 року продовжує багаторічну тенденцію потепління. Наукові спостереження й аналізи показали, що воно спричинено насамперед викидами парникових газів від діяльності людини. Водночас природні події Ель-Ніньо в Тихому океані додають тепла у глобальну атмосферу.